سبک آشپزی

کالری موجود در چربی

درک کالری موجود در چربی

بسیاری از ما میزان کالری و چربی موجود در وعده غذایی خود را زیر نظر داریم. اما، این نیز اهمیت دارد که بدانیم چند کالری در هر گرم چربی وجود دارد. اگر مراقب وزن خود هستید یا سعی دارید وزن کم کنید، ممکن است تنها کاهش کالری مصرفی کمکی به شما نکند اگر غذایی که می‌خورید حاوی مقدار زیادی چربی باشد.

بیشتر بخوانید ...

مرغ بد چه بویی می‌دهد؟ راهکارهای رفع بو

زمانی که مرغی را برای پخت از فریزر در می‌آورید، ممکن است آن را بو کنید تا مطمئن شوید که سالم است. اگر بد بو نباشد، شروع به پخت می‌کنید. اگر نباشد به این فکر می‌کنید که آیا این مرغ هنوز سالم است؟

بیشتر بخوانید ...

فواید خوردن غذاهای بدون شکر

اگرچه ممکن است کاهش وزن یک انگیزه باشد،‌ اما خوردن خوراکی‌های بدون شکر صرفاً چنین مزیتی ندارد. عدم‌مصرف شکر تصفیه‌نشده برای بدن و ذهن فایده‌های بسیاری دارد. مصرف بیش‌ از حد شکر به چاقی، بیماری‌های قلبی،‌ دیابت نوع 2، کلسترل بالا، بیماری‌های کبد، و فشارخون بالا مرتبط است.

بیشتر بخوانید ...

پنیر موزارلا چیست؟

موزارلای تازه یک پنیر‌ کورد قابل‌برش ایتالیایی است که از شیر گاو تهیه‌‌ می‌شود. موزارلای تازه به‌خاطر کم‌چربی و کم‌سدیم بودن، پنیر سالمی محسوب می‌شود. موزارلای شیرِ گاومیش از موزارلای شیر گاو مغذی‌تر است، چون دارای غلظت بیشتری از کلسیم، پروتئین و آهن و همچنین کلسترول کمتری است.

بیشتر بخوانید ...

روغن گردو چیست؟ موارد استفاده و فواید

روغن گردو کم مصرف ترین روغن خوراکی به شمار می‌رود. دلیل اصلی استفاده کم از این روغن، گرانی آن و همچنین مزه‌ی تلخی است که هنگام گرم کردن این روغن ممکن است ایجاد شود. بعد از پایان طبخ غذا، اگر این روغن به غذاهایی که در دمای اتاق سرو می‌شوند، اضافه شود، نتیجه‌ بسیار عالی می‌شود.

بیشتر بخوانید ...

برای تهیه غذای سالم با غلات آشنا شوید

غلات کامل بخش مهمی از تغذیه انسان را تشکیل می‌دهند. هرم غذایی توصیه می کند که رژیم غذایی ما باید بر اساس غلات کامل باشد. این غلات حاوی فیبرمی‌باشند، فیبر بخش قابل هضم موجود در گیاهان است که موجب حرکت غذاها در دستگاه گوارش می‌شود.

بیشتر بخوانید ...

بلغور چیست؟ فواید و خواص

بلغور به‌طور خاص به جو دوسر اشاره دارد اما امروزه در مورد هر دانه سبوس‌دار غلات که پوسته خارجی آن با حداقل فرآوری جدا شده‌است به‌کار می‌رود – دانه بدون پوسته معمولاً «سبوس» خوانده می‌شود. گاه بلغور را فقط «سبوس‌دار» می‌خوانند. انواع بلغور تقریباً در همه غذاهای دنیا یافت می‌شود.

بیشتر بخوانید ...

کینوآ چیست؟ فواید و خواص

کینوآ شناخته شده‌ترین عضو از خانواده‌ی «غلات باستانی» است و برای هزاران سال، جزو اصلی‌ترین مواد غذایی مردم آند بوده است. اینکاها به آن لقب "مادر همه‌ی غلات" را داده بودند. مدت‌ها قبل از استعمار آمریکای جنوبی توسط اروپاییان، کینوا در بیشتر مناطق این قاره کشت و خورده می‌شد.

بیشتر بخوانید ...

نقشه‌های ناهار: کلم بروکلی

مصرف کلم بروکلی تازه فواید شناخته‌شده‌ای برای سلامتی دارد اما آماده کردن آن ممکن است زمان‌بر باشد. این نقشه‌ی ناهار راهنمای برایتان خواهد بود تا وعده‌ی شام را راحت‌تر آماده کنید. کمی برای آماده کردن آن وقت بگذارید و چند دسته از بروکلی را تکه‌تکه کنید تا سه نوع غذای ناب در طول هفته درست کنید.

بیشتر بخوانید ...

اسفناج چیست؟

اسفناج چیست؟ فواید و خواص

اسفناج، یک سبزی برگی است و اگرچه که بومی آسیا است در سراسر جهان پرورش می‌یابد و خورده می‌شود. اسفناج که در فصول بهار و تابستان برداشت می‌شود، به خاطر برگ‌هایش استفاده می‌شود که به شکل پخته یا خام قابل خوردن هستند. این گیاه برگی را می‌توان بخارپز کرد، سرخ کرد، به سس و سوپ اضافه کرد

بیشتر بخوانید ...