سبک آشپزی

بهترین روغن‌ها برای پخت و پز

توسط

امروزه در سوپرمارکت‌ها، یک ردیف کامل به انواع روغن‌های خوراکی اختصاص داده شده است. از روغن زیتون و کانولا گرفته تا کَره و روغن نارگیل، انتخاب‌هایی فراتر از نیازهای یک نفر وجود دارد. کدامشان بهترین روغن‌ها هستند؟ بیایید تا بهترین روغن‌های پخت و پز را دسته بندی کنیم.

آیا گوشت قرمز باعث التهاب می‌شود؟

توسط

گوشت قرمز به‌طور حتم یکی از بحث‌برانگیزترین غذاها در رژیم غذایی انسان است، خصوصاً به دلیل اطلاعات متناقضی که در طی چند دهه‌ی گذشته در مورد آن به اشتراک گذاشته‌شده است؛ مانند هر داستان، همیشه دو طرف وجود دارد، بااین‌حال، در مورد گوشت قرمز این دو طرف درواقع داستان مشابهی را بیان نمی‌کنند.

راهنمای خرید ظروف پخت‌وپز

توسط

تماشای برنامه‌های آشپزی اشتها را زیاد کند و باعث شود بخواهید ظروف پخت‌وپز جدید بخرید؛ اما همیشه گران‌ترین سرویس پخت‌وپز لزوماً بهترین نیست. برای انتخاب ظروف پخت‌وپز باید در مورد مواد به کاررفته مانند چدن و استیل تا لعاب نچسب و مس اطلاعات کافی داشته باشید.

انواع نمک آشپزی

توسط

نمک که به‌عنوان رایج‌ترین ماده‌ی موجود در دنیای آشپزی تلقی می‌شود، ماده‌ای شگفت‌انگیزاست که هر غذا را به سطحی بالاتر ارتقا می‌دهد. خاستگاه‌های مختلف، نمک‌های مختلفی بارنگ‌ها، بافت‌ها، کاربردها و حتی طعم‌های منحصربه‌فرد ایجاد می‌کنند!

۱۰ دلیل برای نخوردن شکر

توسط

خوردن مقدار کمی شکر برای بدن نیاز است ولی مصرف زیاد آن مضر است. لذت بردن از شکر و خوردن آن به میزان لازم قطعاً بخشی از یک رژیم غذایی سالم است. مصرف زیاد شکر باعث بیماری‌های بسیاری می‌شود. در اینجا ده دلیل برای اجتناب از خوردن شکر را شرح می‌دهیم.

غذای فرآوری‌شده چیست؟

توسط

همه‌ی غذاهای فرآوری‌شده مناسب نیستند. در واقع، برخی از غذاهای فرآوری‌شده گزینه‌ی سالم به شمار می‌روند و می‌توانند باعث صرفه‌جویی در زمان و هزینه شوند. بنابراین بیایید غذای فرآوری‌شده و انواع آن را بررسی کنیم و کدام غذای فراوری شده خوب و از کدامیک باید بپرهیزیم.

چند بار باید غذا بخورید؟

توسط

در مورد زمان‌بندی وعده‌های غذایی و اینکه چند بار باید غذا خورد، توصیه‌های متضاد زیادی وجود دارد. آیا باید کمتر بخورید؟ بیشتر اوقات بخورید؟ وعده‌های غذایی کوچک بخورید؟ یا وعده‌های غذایی بزرگ‌تر؟ برخی از متخصصان می‌گویند که شما باید هر دو یا سه ساعت یک‌بار بخورید، برخی می‌گویند سه بار در روز باید خورد.

کربوهیدرات‌های ساده در مقابل پیچیده

توسط

کربوهیدرات‌ها یکی از عناصر مغذی مهم در رژیم غذایی سالم هستند اما مهم است که بدانیم همه کربوهیدرات‌ها مشابه همدیگر نیستند. اگرچه کربوهیدرات‌های ساده شهرت بدی دارند اما وقتی بدانید دنبال چه چیزی هستید و چرا، آن‌وقت می‌توانید هم کربوهیدرات‌های ساده و هم کربوهیدرات‌های پیچیده را در یک رژیم غذایی سالم بگنجانید.

سرویس ۱۱ پارچه فورج گرانیتی PMT

توسط

همین حالا عادت تلنبارکردن ظروف روی هم را ترک کنید. روش نگهداری تابه‌ها و قابلمه‌ها بسیار اهمیت دارد. اگر مثل اغلب مردم هستید، راه آسان انتخاب می‌کنید. روش آسان گذاشتن ظروف داخل هم و قراردادن در طبقات کابینت است. اما این روش بدترین کاری است که می‌توانید انجام دهید.

آیا ماکارونی غذایی سالم است یا ناسالم؟

توسط

ماکارونی از جمله مواد موجود در آشپزخانه است که در بیشتر خانه‌ها هست، ولی آیا غذایی سالم محسوب می‌شود؟ فرقی نمی‌کند ماکارونیی سفید می‌خرید یا گندم کامل، هر مطلبی را که در مورد خوب بودن یا نبودن ماکارونی لازم است بدانید در اینجا برایتان ذکر کرده‌ایم.