بلاگ

۱۰ دلیل برای نخوردن شکر

توسط

می‌دانیم که خوردن یک قاشق شکر به مصرف داروی کمتر کمک می‌کند، مصرف زیاد آن کاملاً برای بدن مضر است. لذت بردن از شکر و خوردن آن به میزان لازم قطعاً بخشی از یک رژیم غذایی سالم است. ولی مصرف بسیار زیاد شکر بیماریهای بسیاری را سبب می‌شود. برای همین، در اینجا ده دلیل را برایتان گرد آورده‌ایم تا این کار را همین امروز انجام دهید!

غذای فرآوری‌شده چیست؟

توسط

همه‌ی غذاهای فرآوری‌شده انتخاب نامناسبی نیستند. در واقع، برخی از انواع غذاهای فرآوری‌شده همچنان گزینه‌هایی سالم به شمار می‌روند و می‌توانند کمک کنند در مصرف زمان و پول در آشپزخانه صرفه‌جویی کنید. بنابراین بیایید غذای فرآوری‌شده و انواع آن را تقسیم‌بندی کنیم و به این مسئله بپردازیم که کدام را باید محدود کنیم و از کدامیک باید بپرهیزیم.

چند بار باید غذا بخورید؟

توسط

در مورد زمان‌بندی بهینه‌ی وعده‌ی غذایی و اینکه چند بار باید غذا بخورید، توصیه‌های متضاد زیادی وجود دارد. آیا باید کمتر بخورید؟ بیشتر اوقات بخورید؟ وعده‌های غذایی کوچک بخورید؟ یا وعده‌های غذایی بزرگ‌تر؟ برخی از متخصصان استدلال می‌کنند که شما باید هر دو یا سه ساعت یک‌بار بخورید، برخی دیگر پیشنهاد می‌کنند که خوردن غذا را به سه بار در روز محدود کنید.

کربوهیدرات‌های ساده در مقابل پیچیده

توسط

کربوهیدرات‌ها یکی از عناصر مغذی مهم در رژیم غذایی سالم هستند اما مهم است که بدانیم همه کربوهیدرات‌ها مشابه همدیگر نیستند. اگرچه کربوهیدرات‌های ساده شهرت بدی دارند اما وقتی بدانید دنبال چه چیزی هستید و چرا، آن‌وقت می‌توانید هم کربوهیدرات‌های ساده و هم کربوهیدرات‌های پیچیده را در یک رژیم غذایی سالم بگنجانید.

سرویس ۱۱ پارچه فورج گرانیتی PMT

توسط

همین حالا عادت تلنبارکردن ظروف روی هم را ترک کنید. روش نگهداری تابه‌ها و قابلمه‌ها بسیار اهمیت دارد. اگر مثل اغلب مردم هستید، راه آسان انتخاب می‌کنید. روش آسان گذاشتن ظروف داخل هم و قراردادن در طبقات کابینت است. اما این روش بدترین کاری است که می‌توانید انجام دهید.

آیا ماکارونی غذایی سالم است یا ناسالم؟

توسط

ماکارونی از جمله مواد موجود در آشپزخانه است که در بیشتر خانه‌ها هست، ولی آیا غذایی سالم محسوب می‌شود؟ فرقی نمی‌کند ماکارونیی سفید می‌خرید یا گندم کامل، هر مطلبی را که در مورد خوب بودن یا نبودن ماکارونی لازم است بدانید در اینجا برایتان ذکر کرده‌ایم.

توسط

بیست و یکمین نمایشگاه تخصصی بین المللی لوازم خانگی مشهد تاریخ برگزاری 23 لغایت 27 دیماه 1398

توسط

ظروف نچسب استفاده فوق‌العاده راحتی دارند – علاوه بر اینکه روغن کمتری در پخت غذا نیاز دارند، تمیزکردن آنها هم بسیار راحت است. پختن تخم‌مرغ کامل، هربار بدون آنکه ذره‌ای به آن بچسبد؟ موافقم! اما در سال‌های اخیر، پوشش‌های نچسب مانند تفلن وارد چالش‌های تازه‌ای شده‌اند که بسیاری از مردم استفاده از آنها را کاملاً کنار گذاشته‌اند