سبک آشپزی

تابه تفلون می‌چسبد! چطور دوباره نچسب می‌شود؟

توسط

تابه های نچسب عالی اند اما تا وقتی‌که کارایی‌شان را از دست ندهند! اگر غذا به ماهیتابه تفلون شما می‌چسبد، اینجا یاد می‌گیرید که چطور آن‌ها را تعمیر کنید و به حالت نچسب برگردانید. همچنین راه‌های خلاص شدن از نقاط چسبنده و نحوه جلوگیری از بروز مجدد آن‌ها را نیز یاد می‌گیرید.

تفلون، سرامیک، آلومینیوم آنودایز شده

توسط

تفلون، سرامیک، آلومینیوم آنودایز شده، اگر در جستجوی ظروف آشپزی نچسب هستید، ممکن است با این انتخاب‌ها گیج شوید. با وجود تنوع زیاد تابه و قابلمه‌هایی که می‌توانید از بین آنها انتخاب کنید، فهمیدن اینکه کدام یک از آنها برای چه نوع پخت و پز استفاده می‌شود و کدام یک بی‌خطرتر هستند، دشوار است.

عادت‌های بد آشپزی

توسط

بسیاری از آشپزها عادت‌هایی دارند که فکر نمی‌کنند غلط باشند اما درواقع این عادت‌ها کیفیت و طعم غذای آنها را خراب می‌کنند. مانند یخ‌زدایی گوشت روی پیشخوان آشپزخانه، یا  قرار دادن گوشت‌های کبابی در فر سرد. این کارها طعم غذای شما را خراب کنند و یا حتی بدتر از آن می‌توانند بد باشند.

روش‌های یخ‌زدایی صحیح مواد غذایی

توسط

یک حرکت اشتباه ممکن است باعث مسمومیت غذایی شما شود. قبل از پخت غذا، چطور غذایتان را یخ‌زدایی می‌کنید؟ چندین روش رایج برای این کار وجود دارد که فقط تعدادی از آنها درست هستند. «باز کردن یخ غذا روی اپن آشپزخانه» روشی‌ رایج است که صریحاً در موردش اخطار داده شده است.

آب پز کردن تخم‌مرغ

توسط

آب پز کردن تخم‌مرغ ممکن است ساده به نظر برسد ولی تا وقتی‌که دقیقاً بدانید که آنها را چطور بپزید. احتمالاً ناخوشایند بودن طعم یک تخم‌مرغ که به‌اندازه‌ی کافی پخته نشده را تجربه کرده‌اید. تخم‌مرغ بیش‌ازحد پخته‌شده رنگ سبز تیره‌ای را در اطراف زرده می‌گیرند و طعم گوگردی مانند می‌دهند که برای ذائقه‌ی هرکسی خوشایند نیست!

همه‌چیز درباره‌ی پروبیوتیک‌ها

توسط

واژه‌ی پروبیوتیک به چه معنی است؟ تا ۵ یا ۱۰ سال پیش به ندرت حرفی از پروبیوتیک در میان بود، چه برسد به ریزسازوارگان همزیست؛ اما امروز پروبیوتیک‌ها به وفور یافت می‌شوند، از تبلیغات تلویزیونی گرفته تا بسته‌بندی مواد غذایی. ولی می‌دانید معنی کلمه «پروبیوتیک» چیست؟

همه چیز درباره‌ی سویا

توسط

غذاهای کمی هستند که به اندازه‌ی سویا در اردوگاه تغذیه چند دستگی ایجاد کرده‌اند. در سال‌های اخیر، سویا در رژیم‌های غذایی امریکای شمالی بسیار پرطرفدار شده است، چون سویا به عنوان غذایی گیاهی شناخته شده است که، در مقایسه با دیگر گیاهان، نسبتاً پروتئین بالایی دارد.

بهترین روغن‌ها برای پخت و پز

توسط

امروزه در سوپرمارکت‌ها، یک ردیف کامل به انواع روغن‌های خوراکی اختصاص داده شده است. از روغن زیتون و کانولا گرفته تا کَره و روغن نارگیل، انتخاب‌هایی فراتر از نیازهای یک نفر وجود دارد. کدامشان بهترین روغن‌ها هستند؟ بیایید تا بهترین روغن‌های پخت و پز را دسته بندی کنیم.

آیا گوشت قرمز باعث التهاب می‌شود؟

توسط

گوشت قرمز به‌طور حتم یکی از بحث‌برانگیزترین غذاها در رژیم غذایی انسان است، خصوصاً به دلیل اطلاعات متناقضی که در طی چند دهه‌ی گذشته در مورد آن به اشتراک گذاشته‌شده است؛ مانند هر داستان، همیشه دو طرف وجود دارد، بااین‌حال، در مورد گوشت قرمز این دو طرف درواقع داستان مشابهی را بیان نمی‌کنند.

راهنمای خرید ظروف پخت‌وپز

توسط

تماشای برنامه‌های آشپزی اشتها را زیاد کند و باعث شود بخواهید ظروف پخت‌وپز جدید بخرید؛ اما همیشه گران‌ترین سرویس پخت‌وپز لزوماً بهترین نیست. برای انتخاب ظروف پخت‌وپز باید در مورد مواد به کاررفته مانند چدن و استیل تا لعاب نچسب و مس اطلاعات کافی داشته باشید.