سبک آشپزی

کباب آدانا (کباب گوشت چرخ‌کرده‌ی بره)

انواع مختلف کباب از غذاهای رایج در ترکیه و خاورمیانه هستند. این نوعِ خاص، نام خود را از شهر آدانا در ترکیه که گفته می‌شود محل پیدایش آن است گرفته و به طور سنتی از به سیخ زدن گوشت چرخ‌کرده و کباب کردن آن روی زغال تهیه می‌شود.

بیشتر بخوانید ...

اسکندر کباب

این سبک از کباب که یکی از معروف‌ترین غذاهای گوشتی ترکی است، نامش را از مخترع خود، اسکندر افندی در قرن نوزدهم گرفته است. به طور کلی، کباب به‌عنوان سبکی از غذا ریشه در فرهنگ‌های خاورمیانه‌ای، ترکی و هندی دارد. با وجود اینکه معمولاً با شنیدن کلمه‌ی کباب، تکه‌های بزرگ گوشتِ به سیخ زده‌شده با انواع سبزیجات در ذهنمان تداعی می‌شود.

بیشتر بخوانید ...

پول بیبر چیست؟ خواص و کاربردهای آشپزی

پول بیبر با داشتن عطر و طعمی منحصر به فرد، نمکی-کشمشی (شور و شیرین)، محبوبیتش در سطح جهانی به سرعت افزایش یافته که بسیار هم قابل درک است. منشا پول بیبر از سوریه است. این فلفل با تندی ملایمش، مدت‌هاست که یکی از ارکان اصلی آشپزخانه‌های خاورمیانه و مدیترانه به شمار می‌آید.

بیشتر بخوانید ...

گل کدو چیست؟ خواص تغذیه‌ای و آشپزی

شاید خوردن گل کدو سبز ممکن است بنظرتان مفهومی بیگانه بیاید. اما این روزها این خوراکی لذیذ فصلی در واقع بخشی از تجارت کشاورزان یا یکی از اقلامی است که می توانید انتظار ثمر دادنش را از حیاط پشتی خودتان داشته باشید. آنها مستقیما از گیاه کدو سبز چیده می شوند.

بیشتر بخوانید ...

چای قاصدک چیست؟ فواید و طرز تهیه

با وجود اینکه قاصدک‌ها اغلب علف هرز محسوب می‌شوند اما تمامی این گیاه خوراکی و قابل خوردن است. یکی از کاربردهای بسیار محبوب این گیاه دم کردن آن به عنوان چای گیاهی دلپذیری است که با توجه به مزایای آن برای سلامتی مورد توجه قرار گرفته است. چای قاصدک، که گاهی اوقات قهوه قاصدک هم نامیده می‌شود.

بیشتر بخوانید ...

چای جو چیست؟ طرز تهیه و فواید تغذیه‌ای

چای جو قرن‌هاست که یکی از نوشیدنی اصلی در فرهنگ کره و ژاپن به شمار می‌آید. در واقع تقریباً همگان از جمله خردسالان این چای را می‌نوشند. این دمنوش گیاهی نه کافئین دارد، نه شکر و نه فراورده‌های لبنی که هم به صورت گرم و هم سرد در هر زمان از روز و اغلب به عنوان جایگزین آب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بیشتر بخوانید ...

چطور همه چیز را فریز کنیم؟

فرق نمی‌کند ماده غذایی تازه باشد یا باقیمانده غذا سر سفره، فریز کردن غذا بهترین روش برای مبارزه علیه تولید پسماند غذایی و داشتن مقدار کافی غذا برای دوره‌های خاص است. با این حال، برای تضمین ماندگاری حداکثری طعم و تازگی غذا توصیه‌هایی وجود دارد که قبل از فریز کردن باید به‌خاطر داشته باشید، زمانهایی که لازم است غذای فریز شده را از داخل یخچال بیرون بیاورید.

بیشتر بخوانید ...

بخارپز کردن سبزیجات بدون استفاده از بخارپز

بخارپز کردن آرام باعث می‌شود غذا رطوبت، طعم طبیعی و مواد غذایی‌اش را حذف کند. از این روش برای پختن غذاهای متنوعی مثل سبزیجات، گوشت و ماهی، دامپلینگ و حتی تخم‌مرغ استفاده می‌شود. با این وضعیت، حتما نیازی نیست برای نتیجه بهتر حتما از پخارپز استفاده کنید.

بیشتر بخوانید ...

غذای سالم دقیقاً به چه معنی است؟

در مقایسه با سال‌های گذشته سالم بودن هرگز تا این اندازه در صدر آگاهی جامعه قرار نگرفته است. دلیل این امر از دو جنبه قابل توجیه است: نخست اینکه، ما با یک همه‌گیری کشنده مواجه هستیم. این بیماری میلیون‌ها نفر را که سابق براین سالم بودند، درگیر کرده است و می‌خواهیم از خودمان در برابر این بیماری تا حد ممکن محافظت کنیم.

بیشتر بخوانید ...

روغن‌های هیدروژنه/جامد و چربی‌های ترانس

روغن‌های هیدروژنه/جامد و چربی‌های ترانس

چربی‌های اشباع موجود در گوشت و محصولات لبنی اگر در حد اعتدال باشند، خطری برای سلامتی ایجاد نمی‌کنند. بسیاری از متخصصین تغذیه در مورد عواقب ناسالم روغن نیمه‌هیدروژنه (چربی‌های ترانس) هم‌عقیده هستند. در فرآیند هیدروژناسیون، چربی‌های ترانس محصول هیدروژناسیون ناقص است.

بیشتر بخوانید ...