بلاگ

عادت‌های بد آشپزی

توسط

بسیاری از آشپزها عادت‌هایی دارند که فکر نمی‌کنند غلط باشند اما درواقع این عادت‌ها کیفیت و طعم غذای آن‌ها را خراب می‌کنند. شاید شما گوشت خود را روی پیشخوان آشپزخانه یخ‌زدایی می‌کنید یا شاید همیشه گوشت‌های کبابی خود را در فر سرد قرار می‌دهید؛ اما این گرایش‌ها می‌توانند غذای شمارا خراب کنند و یا حتی بدتر از آن می‌توانند بد باشند.

روش‌های یخ‌زدایی صحیح مواد غذایی

توسط

یک حرکت اشتباه ممکن است باعث مسمومیت غذایی شما شود. قبل از پخت غذا، چطور غذایتان را یخ‌زدایی می‌کنید؟ چندین روش رایج برای این کار وجود دارد که فقط تعدادی از آنها درست هستند. «باز کردن یخ غذا روی اپن آشپزخانه» روشی‌ رایج است که صریحاً در موردش اخطار داده شده است.

آب پز کردن تخم‌مرغ

توسط

آب پز کردن تخم‌مرغ ممکن است به نظر ساده‌ترین مهارت آشپزخانه باشد، ولی تا وقتی‌که دقیقاً بدانید که آن‌ها را چطور بپزید احتمالاً ناخوشایند بودن طعم یک تخم‌مرغ که به‌اندازه‌ی کافی پخته نشده را تجربه کرده‌اید. تخم‌مرغ‌های بیش‌ازحد پخته‌شده رنگ سبز تیره‌ای را در اطراف زرده می‌گیرند و طعم گوگردی مانند می‌دهند که برای ذائقه‌ی هرکسی خوشایند نیست!

همه‌چیز درباره‌ی پروبیوتیک‌ها

توسط

اگر کانال اخبار را روشن کنید یا جدیدترین روزنامه را باز کنید، می‌بینید که واژه‌ی پروبیوتیک همه جا سر زبان‌ها افتاده است. تا 5 یا 10 سال پیش به ندرت حرفی از پروبیوتیک در میان بود، چه برسد به ریزسازوارگان همزیست؛ اما امروز دیگر به وفور در همه جا یافت می‌شود، از تبلیغات تلویزیونی گرفته تا بسته‌بندی مواد غذایی. ولی حتی می‌دانید معنی این کلمه چیست؟

همه چیز درباره‌ی سویا

توسط

غذاهای کمی هستند که به اندازه‌ی سویا در اردوگاه تغذیه چند دستگی ایجاد کرده‌اند. در سال‌های اخیر، سویا در رژیم‌های غذایی امریکای شمالی بسیار پرطرفدار شده است، چون سویا به عنوان غذایی گیاهی شناخته شده است که، در مقایسه با دیگر گیاهان، نسبتاً پروتئین بالایی دارد.

بهترین روغن‌ها برای پخت و پز

توسط

امروزه در سوپرمارکت‌ها، یک ردیف کامل به انواع روغن‌های خوراکی اختصاص داده شده است. از روغن زیتون و کانولا گرفته تا کَره و روغن نارگیل، انتخاب‌هایی فراتر از نیازهای یک نفر وجود دارد. کدامشان بهترین روغن‌ها هستند؟ بیایید تا بهترین روغن‌های پخت و پز را دسته بندی کنیم.

آیا گوشت قرمز باعث التهاب می‌شود؟

توسط

گوشت قرمز به‌طور حتم یکی از بحث‌برانگیزترین غذاها در رژیم غذایی انسان است، خصوصاً به دلیل اطلاعات متناقضی که در طی چند دهه‌ی گذشته در مورد آن به اشتراک گذاشته‌شده است؛ مانند هر داستان، همیشه دو طرف وجود دارد، بااین‌حال، در مورد گوشت قرمز این دو طرف درواقع داستان مشابهی را بیان نمی‌کنند.

راهنمای خرید ظروف پخت‌وپز

توسط

تماشای برنامه‌های آشپزی می‌تواند اشتهای شما را زیاد کند: ممکن است باعث شود دلتان ظروف پخت‌وپز جدید بخواهد؛ اما فکر نکنید گران‌قیمت‌ترین ست ظروف پخت‌وپز لزوماً بهترین هستند. اما به هنگام مواجهه با انواع ظروف پخت‌وپز، مواد به کاررفته و قیمت‌های مختلف آن – از چدن و استیل تا لعاب نچسب و مس – بهتر است اطلاعات کافی داشته باشید.

انواع نمک آشپزی

توسط

نمک که به‌عنوان رایج‌ترین ماده‌ی موجود در دنیای آشپزی تلقی می‌شود، ماده‌ای شگفت‌انگیزاست که هر غذا را به سطحی بالاتر ارتقا می‌دهد. خاستگاه‌های مختلف، نمک‌های مختلفی بارنگ‌ها، بافت‌ها، کاربردها و حتی طعم‌های منحصربه‌فرد ایجاد می‌کنند!

۱۰ دلیل برای نخوردن شکر

توسط

می‌دانیم که خوردن یک قاشق شکر به مصرف داروی کمتر کمک می‌کند، مصرف زیاد آن کاملاً برای بدن مضر است. لذت بردن از شکر و خوردن آن به میزان لازم قطعاً بخشی از یک رژیم غذایی سالم است. ولی مصرف بسیار زیاد شکر بیماریهای بسیاری را سبب می‌شود. برای همین، در اینجا ده دلیل را برایتان گرد آورده‌ایم تا این کار را همین امروز انجام دهید!