سبک آشپزی

آیا می‌توان پوست ماهی را خورد؟

ماهی منبع پروتئین حیوانی است که افراد زیادی در سرتاسر جهان به طور منظم از آن بهرمند می‌شوند. در حقیقت، برآورد می‌شود که هر ساله انسان‌ها 150 میلیون تن ماهی می‌خورند. ماهی افزودنی غنی از مواد مغذی، خوشمزه و سالم به هر وعده غذایی است. ممکن است کنجکاو باشید آیا تمام این خصوصیات در مورد پوست ماهی هم صدق می کند؟

بیشتر بخوانید ...

روش نگهداری حبوبات خشک

حبوبات چندین مزیت دارند: ارزان، خوشمزه و سالم هستند و نگهداری از آنها در ظرف‌های مخصوص زیبایی خاص خود را دارد. درواقع حبوبات خشک تا یک سال یا بیشتر قابل استفاده هستند. بنابراین، یادگیری روش صحیح ذخیره و نگهداری حبوبات ارزش صرف زمان را دارد و موجب صرفه‌جویی در هزینه نیز می‌شود.

بیشتر بخوانید ...

رزماری چیست؟ خواص و کاربردهای آشپزی

رزماری گیاهی معطر است که بعنوان چاشنی در غذاهای متنوعی مانند انواع سوپ، کَسِرول، سالاد و خورش استفاده می‌شود. رزماری معمولا در طبخ مرغ و انواع دیگر گوشت پرندگان، گوشت بَرّه، استیک و ماهی و به‌ویژه ماهی‌های چرب به‌کار گرفته می‌شود. همچنین ترکیب این گیاه با حبوبات، قارچ‌، پیاز، نخودسبز، سیب‌زمینی و اسفناچ بسیار مناسب است.

بیشتر بخوانید ...

9 مزیت مصرف غلات کامل

غلات کامل (دانه‌های کامل) برای هزاران سال بخشی از رژیم غذایی انسان بودند. ولی، بسیاری از حامیان رژیم‌های غذایی مدرن ادعا می‌کنند که مصرف غلات کامل برای سلامتی انسان مضر است. درحالی‌که مصرف دانه‌های تصفیه‌شده با مشکلاتی همچون چاقی و التهاب همراه است ولی، غلات کامل داستانی کاملاً متفاوت دارند.

بیشتر بخوانید ...

بلغور گندم چیست؟ همه‌ی چیزهایی که باید بدانید

بلغور گندم یکی از مواد محبوب در بسیاری از غذاهای سنتی است. آماده کردن این غله‌ی مغذی آسان است و فواید بالقوه‌ی متعددی برای سلامتی دارد. در مقاله‌ی حاضر، هر آنچه را که باید درباره‌ی بلغور گندم بدانید، از جمله مواد مغذی آن، فواید و نحوه‌ی آشپزی با آن را توضیح داده‌ایم.

بیشتر بخوانید ...

مزایای جوانه‌ی حبوبات و دانه‌ها

منظور از «سبز کردن جوانه»، فرایند جوانه زدن دانه‌ها، آجیل، یا حتی انواع لوبیا و غلاتی مانند برنج یا کوینوا است تا رشد کنند و به گیاه تبدیل شوند. زمانی که از تهیه‌ی جوانه در آشپزخانه صحبت می‌شود، یعنی معمولاً دانه‌ها را به‌مدت کافی خیس کنیم تا نیش بزنندـ در اصل، همان جوانه!

بیشتر بخوانید ...

اشتباهات رایج پختن پاستا و نودل

خاستگاه پاستا ایتالیا و نودل آسیا است. روش کلی تهیه پاستا و نودل یکسان است و هر دوی این مواد غذایی خوش‌طعم با مخلوط کردنِ آب یا تخم مرغ با آرد یا نشاسته تهیه می‌شوند. چه یک بشقاب اسپاگتی و کوفته قلقلی باشد و چه سایر انواع خوراک‌ها، می‌توان از غذاهایی که با پاستا و نودل تهیه می‌شوند یک فهرست تمام عیار ایجاد کرد.

بیشتر بخوانید ...

سیب‌زمینی‌های جوانه‌ زده و ایمنی غذایی

مواجهه با سیب‌زمینی‌های جوانه ‌زده واقعاً بد است. البته مصرف سیب‌زمینی جوانه زده هم ایمن است، درصورتیکه که سفت و جوانه‌های آن کوچک باشد و خیلی پلاسیده نباشد. با این حال ممکن است که جوانه‌های سیب‌زمینی سمی باشند به همین دلیل باید آنها را جدا کرده و اطمینان حاصل کنید که سیب‌زمینی خیلی کهنه نباشد.

بیشتر بخوانید ...

معروف‌ترین و بهترین کباب‌های ترکی

آیا شما طرفدار شیش‌کباب هستید؟ شهرت آشپزی ترکی نه‌فقط به‌ معرفی شیش‌کباب به جهانیان بلکه به انواع مختلف کباب‌ها و گوشت‌های گریل‌شده خوشمزه آن برمی‌گردد. بعضی از بهترین و خوش‌طعم‌ترین کباب‌ها از استان‌های جنوب‌شرقی ترکیه می‌آیند؛ شما نیز می‌توانید بسیاری از این غذاها را در خانه تهیه کنید.

 

بیشتر بخوانید ...

چگونه مرغ را سوخاری کنیم؟

مرغ سوخاری سرخ‌شده یا پخته‌شده غذایی ترد و آبدار است که همه عاشق آن هستند و اگر مراحل اصلی تهیه‌ی آنرا بدانید، درست کردن آن آسان است. همچنین اشتباه انجام دادن آن هم آسان است؛ مثلاً جدا شدن و افتادن لایه‌ی پودر سوخاری در حین سرخ کردن مرغ. در اینجا نحوه‌ی صحیح انجام آنرا توضیح داده‌ایم تا همیشه مرغ را به درستی سوخاری کنید.

بیشتر بخوانید ...