سبک آشپزی

معرفی میوه‌ی توت

برخلاف ترانه‌ای که در کودکی می‌خواندیم، توت بر روی درخت می‌روید و نه بوته. این درختِ سریع‌الرشد در هر فصل میوه‌ی فراوانی را تولید می‌کند که رنگ آن از سفید به سرخ مایل به سیاه متغیر است. این میوه‌ی لذیذ همچنین بسیار نرم است، به همین دلیل اغلب آن را به شکل مربا یا شربت (یا به شکل خشک‌شده) و نه تازه مصرف می‌کنند. این میوه تحمل حمل‌ونقل را ندارد.

بیشتر بخوانید ...

کلم قرمز چیست؟

کلم قرمز نوعی از کلم است که شبیه همتای سفیدش است، و تفاوت اصلی‌اش در برگ‌های خیره‌کنندۀ بنفش یا ارغوانی متمایل به قرمزش است. طعم آن با تفاوت‌هایی ظریف، تقریباً شبیه به کلم سفید است و می‌توانید آن را مثل کلم سفید، به شکل خام یا پخته مصرف کنید.

بیشتر بخوانید ...

قارچ دکمه‌ای چیست؟

قارچ‌های دکمه‌ای همان قارچ‌های سفیدرنگی هستند که همه‌ی ما آنها را می‌شناسیم و همه‌جا وجود دارند. این نوع قارچ‌ در بسیاری از دستورالعمل‌های غذایی و پخت بسیاری از غذاها از تارت‌ها گرفته تا انواع املت‌، پاستا، ریزوتو و پیتزا استفاده می‌شود. قارچ‌های دکمه‌ای عضو پرکار خانواده‌ی قارچ‌ها هستند و طعم ملایم و بافت گوشتی‌شان آنها را به یک ماده‌ی غذایی چندمنظوره تبدیل کرده است.

بیشتر بخوانید ...

روشِ منجمد کردنِ بلال

با این روشِ فریز کردن، دانه‌های شُل و جدا از همِ ذرت خواهید داشت، که به راحتی می‌توانید به مقدار نیاز جدا کنید و بردارید. اگر قبل از منجمد کردن، بلال را کباب‌پز یا برشته کنید، در نهایت، ذرت‌ها طعم و مزه‌ی دودیِ بی‌نظیری خواهند داشت. از طرفی اگر قبل از منجمد کردن، بلال‌ها را در آب جوش و یا در مایکروویو قرار دهید، و یا آن‌ها را بخارپز کنید، نتیجه‌ی کار حالتی سنتی خواهد بود، که به همان اندازه پرکاربرد است.

بیشتر بخوانید ...

پپرونی چیست؟

پپرونی نوعی سوسیس خشک، پخته‌شده و ادویه‌دار است که از گوشت گاو تهیه می‌شود. مانند سایر سوسیس‌ها، تهیه پپرونی نیازمند برش‌های مناسبی از گوشت برای به‌دست آوردن نسبت صحیح گوشت به چربی است. برای پپرونی، این نسبت حدود 70 درصد گوشت بدون چربی به 30 درصد چربی است. برای تهیه پپرونی گوشت و چربی باید نه خیلی درشت و نه خیلی ریز چرخ شوند.

بیشتر بخوانید ...

ادویه آل اسپایس چیست؟

آل‌اسپایس ادویه‌ای از حبه‌های خشک‌شده گیاهی معروف به فلفل‌فرنگی که عضو خانواده مورْدیان است به دست می‌آید. طعم آل‌اسپایس دارچین، میخک، جوز هندی و فلفل را به یاد می‌آورد. این چاشنی چندمنظوره را می‌توان برای عطر و طعم دادن به دسرها، مخلفات غذا، وعده‌های اصلی غذایی و نوشیدنی‌ها استفاده کرد.

بیشتر بخوانید ...

روغن گیاهی چیست؟

روغن گیاهی نوعی روغن بدون طعم و بوست که رنگی روشن داشته و برای آشپزی، سرخ‌کردن، و تهیه انواع سس سالاد مناسب است. هرگونه روغنی که منشا گیاهی داشته باشد روغن گیاهی محسوب می‌شود؛ چه از انواع دانه گرفته شده باشد، چه از انواع مغز و چه انواع میوه‌. اما اگر روی شیشۀ روغنی نام «روغن گیاهی» نوشته شده باشد، به احتمال زیاد روغن دانۀ سویاست.

بیشتر بخوانید ...

روش‌های پخت لوبیا سبز

لوبیا سبز یکی از محبوب‌ترین سبزیجات و بسیار لینت‌آور است. لوبیا سبز یکی از مواد اصلی شام‌های تعطیلات است. این ماده‌ی غذایی را می‌توان در خوراک‌های متنوع کاسرول نیز به‌کار برد. همچنین به‌عنوان یکی از خوراک‌های فرعی دقیقه نودی نیز می‌توان آن را سرخ کرد یا می‌توانید لوبیا سبز را با روغن زیتون سرخ کنید و آب یک عدد لیموی تازه را بگیرید و روی آنها بریزید.

بیشتر بخوانید ...

چطور هویج را در فر خشک کنیم؟

با این روش می‌توانید بدون استفاده از خشک‌کن یا وسایل دیگر هویج را خشک و رنگ نارنجی روشن، طعم و بیشتر مواد مغذی آن را نیز حفظ کنید. هویج خشک‌شده به سوپ‌‌‌ (و آبگوشت‌های رقیق خانگی)، خورش‌ و سس پاستا طعم فوق‌العاده‌ای می‌دهد. همچنین جای خیلی کمی اشغال میکند و تقریبا وزنی هم ندارد؛ به همین خاطر نگهداری آن خیلی راحت است.

بیشتر بخوانید ...

همه‌چیز درباره‌ی قارچ

قارچ‌ها خوراکی‌هایی خوشمزه مملو از عطر و طعم عمیق جنگلی هستند که با همان طعم جنگلی خود غذای شما را لذیذتر می‌کنند. انواع بسیار زیادی قارچ خوراکی وجود دارد. با وجود اینکه قارچ‌ها ازنظر عطر و طعم با هم متفاوت هستند ولی، به روش‌های مشابهی می‌توان آنها را پخت و در تهیه‌ی خوراک‌های خوشمزه از آنها استفاده کرد.

بیشتر بخوانید ...