سبک آشپزی

نودل تخم‌مرغ چیست؟

نودل تخم‌مرغی غذایی است که با پهن کردن خمیر تهیه‌شده از آرد گندم و تخم‌مرغ به صورت ورقه‌های مسطح تهیه می‌شود که سپس به شکل نواری بریده و در آب‌جوش پخته شده است. نودل تخم‌مرغ در تمام فرهنگ‌ها و در سراسر جهان خورده می‌شود.

بیشتر بخوانید ...

سرخ‌کردن آسان فیله‌ی ماهی

نگذارید که سادگی این دستورپخت ماهی سرخ‌شده‌ی خوشمزه فریبتان دهد. با این دستورپخت فیله‌ها مغزپخت می‌شوند و پوسته‌ی خارجی ماهی هم به‌زیبایی طلایی خواهد شد. با استفاده از ماهی‌های تیلاپیا و قزل آلا خواهید توانست یک وعده‌ی ‌غذایی عالی برای خود آماده کنید. مدت زمان آماده‌سازی این غذا ۳۰ دقیقه است. فیله‌ی ماهی سرخ‌شده انتخابی عالی با سالاد و سُس می‌باشد.

بیشتر بخوانید ...

فلفل دلمه‌ای چیست؟

فلفل دلمه‌ای عضوی از خانواده فلفل‌های تند است اما برخلاف دیگر اعضای این خانواده اصلاً تند نیست. فلفل دلمه‌ای‌ها که یک جزء معمول آشپزخانه‌های سراسر دنیا هستند را می‌توان به‌صورت خام یا پخته خورد.

بیشتر بخوانید ...

چای و گیاهان دارویی مخصوص سم‌زدایی

نام دمنوش‌ها و چای‌های گیاهی در فرهنگ‌های مختلف و برای نسل‌های متمادی با سلامتی عجین شده است. در حال حاضر برخی تحقیقات علمی به جهت حمایت از کاربردهای سنتی دمنوش‌ها و چای‌های گیاهی و درعین‌حال برای ردکردن ادعاهای نادرست در رابطه با آنها در حال انجام هستند. در اینجا برخی از برترین چای‌ها و دمنوش‌های گیاهی موثر در سم‌زدایی معرفی خواهند شد.

بیشتر بخوانید ...

رول فتا سرخ شده ترکی

در روش آشپزی ترکی، مزه، گروهی از غذاها هستند، سرد و گرم، که به صورت مجموعه‌ای از پیش‌غذاها یا غذای آغازین پیش از وعده اصلی سرو می‌شوند. مزه گرم شامل گوشت‌ها، لقمه‌های غذاهای دریایی، و پنیرها هستند و اغلب غذاها سرخ شده‌ هستند. مثال اصیلی از مزه گرم بورک سیگاری است. این غذا ذخیره خوب و قدیمی در تقریبا تمام رستوران‌ها و آشپزخانه‌های منازل است و همه آن را دوست دارند.

بیشتر بخوانید ...

پنیر کونته چیست؟

پنیرکونته پنیر فرانسوی تهیه شده از شیر غیر پاستوریزه‌ی گاو است. پنیرکونته را تحت عنوان پنیر کوهستانی هم می‌شناسند و دلیل این نام به مکان تولید اولیه‌ی این پنیر در کوه‌های نزدیک مرز فرانسه با سوئیس بازمی‌گردد. کونته یکی از محبوب‌ترین پنیرها در فرانسه است.

بیشتر بخوانید ...

پنیر گودا چیست؟

پنیر گودا، پنیری کهنه با پوسته‌ای رنگی و از جنس موم است. پنیر گودای تازه طعم شیرینِ ملایم و کره ای دارد و زمانی که یک سال یا بیشتر از زمان تولیدش می‌گذرد و کهنه می‌شود طعمی آجیلی و کاراملی به خود می‌گیرد. این نوع پنیر به طور گسترده و در مقیاس صنعتی تولید می‌شود و مناسبِ سینی‌های سِرو پنیر است. پنیر گودای تازه را می‌توان به راحتی برای استفاده در ساندویچ‌ها برش داد یا ذوب کرد.

بیشتر بخوانید ...

پودر گوجه‌فرنگی چیست؟

پودر گوجه‌فرنگی محصولی است که از گوجه‌فرنگی‌های خشک و آسیاب‌شده به‌دست می‌آید و می‌توان از آن به‌عنوان ادویه، چاشنی و همچنین پایه و اساس تهیه آمادش‌های مایع گوجه‌فرنگی مثل رب و سس استفاده کرد.

بیشتر بخوانید ...

ترافل چیست؟

ترافل از مشهورترین و لوکس‌ترین مواد در هنرهای مربوط به آشپزی است، زیرا هم طعمی عالی دارد و هم کمیاب است. این واقعیت که ترافل فوق‌العاده گران است هم بر شهرت آن می‌افزاید. ترافل به شکل فصلی در دسترس است و معمولاً در رستوران‌های مجلل در غذاهایی مانند پاستا و ریزوتو استفاده می‌شود و می‌توان آن را به پنیر تازه اضافه کرد.

بیشتر بخوانید ...

آکوآفابا چیست؟

آکوآفابا با خیساندن یا پختن حبوبات ازجمله نخود در آب برای مدت زمان طولانی تشکیل می‌شود. احتمالاً شما این آب را، پس از تخلیه نخودها از قوطی کنسرو، بدون لحظه‌ای درنگ یا تامل دور ریخته‌اید اما می‌توانید از آن برای تهیه دسرهای سبک وگان مثل مرینگ یا موس شکلات استفاده کنید.

بیشتر بخوانید ...