بلاگ

توسط

تفلون یا پلی‌تترافلوئورواتیلن روی ظروف سطح نچسب ایجاد می‌کند. متأسفانه پوشش تفلون هنگام خراشیدن ظروف آشپزخانه با لبه‌های محکم یا سایش از بین می‌رود. با این حال، ظروف دارای روکش تفلون حتی اگر خراشیده هم شوند، برای استفاده ایمن هستند.

توسط

سرامیک و گرانیت دو گزینه مناسب از نظر دوام و نچسبی هستند که امکان پخت انواع غذاهای سالم را به شما می‌دهند. با‌ این‌که هر دو کیفیت مشابهی دارند اما قبل از خرید باید به چند تفاوت آنها توجه کنید. خواندن این متن کمک می‌کند تا سرامیک و گرانیت را بخوبی بشناسید.

۸ اشتباه استفاده از فر

توسط

فر از جمله لوازم ضروری آشپزخانه است، اما اگر به‌درستی از فر استفاده نکنید، از مزایای کامل داشتن فر بهره‌مند نمی‌شوید. برای اینکه در آشپزی به مشکلی برنخورید، برخی از اشتباهاتِ رایجی را جمع‌آوری کرده‌ایم که افراد در استفاده از فر مرتکب می‌شوند.

توسط

یادگیری آشپزی با پخت شیرینی شروع می‌شود. شیرینی‌پزی، ترکیب مهارت‌های آشپزی مانند صبر، فداکاری، سازمان‌دهی، خلاقیت، ارتباطات و ریزه‌کاری است. کیک انواع مختلفی دارد. مافین، کلوچه، کیک پنیری (چیز کیک)، کیک اسفنجی، کیک کره‌ای، کاپ کیک و پای‌ها از شیرینی‌های بسیار خوشمزه هستند.

توسط

سرکه بالزامیک چیست؟ چه چیزی سرکه بالزامیک را از سایر سرکه‌های تهیه شده از انگور متمایز می‌کند؟ در حقیقت، چه چیزی یک نوع سرکه بالزامیک را از نوع دیگری متمایز می‌سازد؟ همچنین سرکه بالزامیک چه نقشی در خوردن و پخت و پز بازی می‌کند؟ سوالات زیادی درباره بالزامیک وجود دارند، بیش از آنچه تصور می‌کنید.

توسط

آیا استفاه از تابه‌ی مسی خوب است یا خیر؟ اگر شما هم در این مورد سردرگم هستید، این مطلب به شما کمک می‌کند که به سراغ تابه‌ی مسی بروید یا جنس دیگری را انتخاب کنید. به‌طور خلاصه در  این مطلب، می‌خواهیم مزایا و معایب تابه‌ی مسی را بررسی کنیم.

توسط

سرخ کردن غذا به روغن زیاد، یک تابه سرخ کردنی و البته دانش آشپزی نیاز دارد. البته می‌توان از یک سرخ‌کن مخصوص هم استفاده کرد. در اینجا می‌خواهیم درباره نحوه‌ی انتخاب تابه سرخ کردنی صحبت کنیم. به شما یاد خواهیم داد که چگونه یک تابه سرخ کردنی برای آشپزی آسان انتخاب کنید.

توسط

بادیان ستاره‌ای غلاف دانه‌ای از میوه‌ی گیاه ایلیسیوم وروم است که بوته‌ای همیشه‌سبز و بومی جنوب غربی چین است. غلاف بادیان ستاره‌ای که به شکل یک ستاره است به‌طور متوسط ​​هشت پره دارد که هر یک حاوی یک ‌دانه است. از دانه‌ها و هم از غلاف آن که دارای طعم شیرینی است در پخت‌وپز استفاده می‌شود.

توسط

زیره ادویه‌ای است که از دانه خشک‌شده‌ی گیاهی به نام کومینوم سیمیوم تهیه می‌شود. زیره سبز یکی از محبوب‌ترین ادویه‌ها است و معمولاً در غذاهای آمریکای لاتین، خاورمیانه، آفریقای شمالی، هند و ایران استفاده می‌شود. زیره را هم به‌صورت دانه‌های کامل و هم به‌صورت آسیاب شده می‌توان خرید.

توسط

۴۰۰۰ سال است که چای سبز در چین به دلیل ویژگی‌های مفید آن برای سلامتی مصرف می‌شود. همچنین علاوه بر طعم و مزه و اثر تحریک‌کننده آن که لذت‌بخش است، چای سبز به خاطر مزایای بالقوه‌ی دارویی ازجمله کاهش خطر سرطان و سکته مغزی، بهبود عملکرد مغز و موارد دیگر مورد تحسین قرارگرفته است.