بلاگ

توسط

وقتی فصل فلفل می‌شود کاملاً ارزان‌قیمت هستند و اگر باغچه داشته باشید، پرورش آن آسان است و در هر بوته دوازده‌تا یا تعداد بیشتری فلفل تولید می‌کند. با داشتن انبوه فلفل شیرین یا تند، منطقی است که مقداری از آن را فریز کنید تا در تمام طول زمستان از آن استفاده کنید.

توسط

سالاد پاستا نه‌تنها گزینه‌ی فوق‌العاده‌ای برای برنامه‌ها و دورهمی‌های پیک‌نیکی در تابستان است، بلکه در هر زمانی در سال نیز به عنوان یک دورچین خوشمزه در کنار غذای اصلی جا دارد! یکی از این سالادهای خوش عطر و طعم را برای پیک‌نیک بعدی یا وعده غذایی خانوادگی خود امتحان کنید.

توسط

شما هم ممکن است مثل خیلی از مردم سبزیجات تازه‌ای را خریداری کنید و قبل از اینکه فرصت داشته باشید از آن استفاده کنید، خراب شود. این مشکل همه است. برای حل این مشکل اولین راه‌حلی که پیش روی شماست این است که روش درست نگهداری از سبزیجات‌ را یاد بگیرید. البته راه دومی هم هست. می‌توانید از معجزه تکنولوژی مدرن یعنی سبزیجات منجمد استفاده کنید.

توسط

سیب‌زمینی نسبت به بیشتر میوه‌ها و سبزیجات دیگر دوام بیشتری روی پیشخوان آشپزخانه دارد. اما در نهایت، آنها هم شروع به جوانه زدن می‌کنند و تازگی و مزه‌شان را از دست می‌دهند. اگر طریقه‌ی نگه‌داری صحیح آنها را یاد بگیرید، برای هفته‌ها، یا حتی احتمالاً برای ماه‌ها و بیشتر، تازه می‌مانند.

توسط

اگرچه انواع مختلف فر در بازار وجود دارد، فرهای گازی بسیار پرطرفدار و به شکل گسترده‌ای مورد استفاده هستند. بسیاری از افراد احساس می‌کنند فرهای گازی در مقایسه با فرهای برقی، در هنگام پخت و پز قدرت کنترل بیشتری ارائه می‌دهند. اگر چه فرهای برقی سریع‌تر و یکنواخت‌تر از فر گازی گرم می‌شوند، تنظیم درجه حرارت فر گازی دراندازه‌‌های دقیق‌تری امکان‌پذیر است.

آشپزی با تابه وک

توسط

اگر زیاد غذای چینی می‌پزید شاید با خودتان سبک و سنگین کرده باشید که آیا به خرید ووک نیاز دارید یا نه. پاسخ هم مثبت است و هم منفی. برای درست کردن غذاهای رضایت‌بخش نیازی به ووک ندارید. بااین‌حال، ظروف کاسه‌ای شکل یکی از تجهیزاتی هستند که اگر می‌خواهید خیلی جدی آشپزی چینی کنید باید موقع خرید آن را در نظر بگیرید.

توسط

بدن انسان از حدود ۶۰٪ آب تشکیل شده است. معمولاً توصیه می‌شود هر روز هشت لیوان ۲۵۰ میلی‌لیتری آب بنوشید. گرچه شواهد علمی کمی این قانون خاص را تأیید می‌کند اما بالا نگهداشتن میزان آب بدن حائز اهمیت است. شش مزیت تأییدشده‌ی نوشیدن مقدار زیاد آب که برای سلامت انسان مفید است در ادامه ارائه می‌شود.

توسط

تابه های نچسب عالی اند اما تا وقتی‌که کارایی‌شان را از دست ندهند! اگر غذا به ماهیتابه تفلون شما می‌چسبد، اینجا یاد می‌گیرید که چطور آن‌ها را تعمیر کنید و به حالت نچسب برگردانید. همچنین راه‌های خلاص شدن از نقاط چسبنده و نحوه جلوگیری از بروز مجدد آن‌ها را نیز یاد می‌گیرید.

توسط

تفلون، سرامیک، آلومینیوم آنودایز شده ... اگر در جستجوی ظروف آشپزی نچسب و جدید هستید، ممکن است با این انتخاب‌ها گیج شوید. با وجود تنوع زیادی از ماهی‌تابه‌ها و قابلمه‌هایی که می‌توانید از بین آنها انتخاب کنید، فهمیدن اینکه کدام یک از آنها برای چه نوع پخت و پز استفاده می‌شود و کدام ها بی‌خطرتر هستند، دشوار است.

عادت‌های بد آشپزی

توسط

بسیاری از آشپزها عادت‌هایی دارند که فکر نمی‌کنند غلط باشند اما درواقع این عادت‌ها کیفیت و طعم غذای آن‌ها را خراب می‌کنند. شاید شما گوشت خود را روی پیشخوان آشپزخانه یخ‌زدایی می‌کنید یا شاید همیشه گوشت‌های کبابی خود را در فر سرد قرار می‌دهید؛ اما این گرایش‌ها می‌توانند غذای شمارا خراب کنند و یا حتی بدتر از آن می‌توانند بد باشند.