گل کدو چیست؟

توسط

شاید خوردن گل کدو سبز (به آن شکوفه ی کدو نیز می گویند.) ممکن است بنظرتان مفهومی بیگانه بیاید. اما این روزها این خوراکی لذیذ فصلی در واقع بخشی از تجارت کشاورزان یا یکی از اقلامی است که می توانید انتظار ثمر دادنش را از حیاط پشتی خودتان داشته باشید. آنها مستقیما از گیاه کدو سبز چیده می شوند و به سادگی در بسیاری از قسمت های دنیا رشد می کنند، اما بطور اختصاصی در ایتالیا و آمریکا وجود دارند. اگر شما کدو ها را صاحب شوید یا آنها را بپزید، با این حال خمیر کردن و سرخ کردنشان معمول ترین روش است. علاقه به گل کدو در تمام مدت تابستان افزایش می یابد و زمانی که سرو می شوند، این اطمینان را ایجاد می کنند که تولید مکالمه و محاوره می کنند.

 

گل کدو چیست؟

گل ها، گل های خوراکی گیاه کدو سبز هستند. رنگشان زرد روشن همراه با خطوط سفید و سبز است و چه خام و چه پخته خورده شوند، خوشمزه هستند.

زمانی که در ابتدا آنها را می چینید یا می خرید، کار عاقلانه این است که رطوبت و یا حشراتی که ممکن است داخل گل ها پنهان شده باشند را با ملایمت بتکانید، خصوصا اگر صبح است و شکوفه ها بسته هستند. اما آنها نیاز به آمادگی زیادی قبل از مصرف ندارند. گل ها شکننده هستند و دوام زیادی ندارند، بنابراین هرگونه رطوبت اضافی باعث تسریع خراب شدنشان می شود. تا زمانی که بخواهید ازشان استفاده کنید، تا جایی که می توانید خشک نگهشان دارید.

 

آنها قیمت وحشتناک گرانی ندارند، خصوصا اگر از باغچه ی خودتان استفاده کنید. هر دو جنس مذکر و مونث گل کدو قابل چیدن و مصرف است مذکر ها برای چیدن بهتر هستند، چون تنها مونث ها میوه را رشد می دهند. ( توضیح مترجم :از شکوفه های مونث میوه بوجود می آید .) تفاوتشان قابل تشخیص است، چون گل های مونث شروع به تولید میوه ی کدو در پشتشان می کنند و گل های مذکر خودشان را بر روی ساقه های نازک و بدون میوه نشان می دهند.

 

چگونگی استفاده از گل کدو

قبل از اینکه آنها را بخورید، باید گل ها را زیر آب سرد با ملایمت بشویید و به حالت نوازش کردن خشکشان کنید. تمام قسمت های شکوفه قابل خوردن است.

 

قدیمی ترین و محبوب ترین شیوه ی مصرف گل ها سرخ کردنشان است که بهشان ظاهری ترد می دهد. در روش آشپزی سنتی ایتالیایی، شکوفه های کدو معمولا با پنیر ریکوتا، پنیر پارمزان و شاخ و برگ گیاهان پُر می شوند، سپس در خمیر نازکی پیچیده می شوند و داخل ماهیتابه در روغن سرخ میشوند. در سالاد ها بصورت خام خورده می شوند، آنها بافتشان را مانند دیگر شکوفه های خوراکی حفظ می کنند، در حالیکه پختنشان آنها را به سرعت ترد میکند.

 

شکوفه ها چه طعمی دارند؟

بطور کلی در زمینه ی مزه ها تجربه ای از طعم گل ها وجود ندارد. طعم اندکی از کدوی سبز و بافت نرم مخملی اش تجربه ی حسی بی نظیری را به آنها میدهد.

 

دستور پخت گل کدو

بجز سرخ کردنشان طعم گل کدو با یک بشقاب پنیر تازه و ظرف های تخم مرغ مانند کوکوی گوشت تابستانی، بسیار جفت و جور می شود. آنها را ریز ریز خورد کنید، به پیتزا، پاستا، یا ریزوتو اضافه کنید. یا به شیوه ی کسادیای ایتالیایی( اسم نوعی غذا) داخلش را با فلفل گوجه و پنیر پر کنید.

 

نگهداری و ذخیره سازی

این گل ها به شدت زود فاسد و خراب می شوند و بهترین زمان استفاده از آنها روزی که خریده و یا چیده می شوند است. اگر ذخیره کردن آنها ضروری است، می توانید با پیچیدنشان در بین دستمال توالت های مرطوب و گذاشتنشان در کیف های پلاستیکی زیپ دار در کشوی فریزرتان آنها را اندک مدتی نگه دارید. اگر در مغازه و سوپرمارکت در پلاستیک های کاسه صدفی قرار داشته باشند، بهترین راه برای حفاظت از آنهاست. شکوفه ها را در نقطه ای قرار دهید که دیگر محصولات خردشان نکنند.

 

حتی فریز کردن گل ها هم ممکن است. اگر ظرف پلاستیکی دارید، گل ها را مرتب در یک لایه ی نازک بریزید، هر لایه را با دستمال توالت جدا کنید (از یکی در زیر شروع کنید.)، بنابراین آنها تمام رطوبت را جذب می کنند و در دسته های بزرگ بهم نمیچسبند. فریزر عالی ترین روش برای فریب دادن تقویم است، زمانی که تابستان تمام شد، گل ها را از فریزر در آورید تا تذکری برای تازه بودنشان باشد.

 

فواید غذایی

شما با خوردن گل ها بسیاری از فواید را مانند زمانی که میوه میخورید، بدست می آورید . آنها شامل ویتامین سی، پتاسیم، منیزیم، منگنز، زینک، ترکیبات مس و کلسیم می شوند.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

0 از 5 ستاره (0 رای)

بازگشت

دیدگاه‌ها

افزودن یک دیدگاه

لطفا جمع 1 و 6 را محاسبه نمایید.