بهترین دستور تهیه آبمیوه برای ویتامین C

توسط

بهترین دستور تهیه آبمیوه برای ویتامین C

ویتامین C آنتی‌اکسیدانی بسیار قوی است که رادیکال‌های آزاد را به دام می اندازد و تنش اکسیداتیو را از بین می­برد- هر دو عملکرد آن از عوامل کلیدی در پیشگیری از ناخوشی‌ها و به تاخیر انداختن روند پیری محسوب می شوند.

شاید غافلگیر شوید که در عین حال که مرکبات مقادیر بالایی ویتامین C دارند اما در فهرست میوه‌ها و سبزیجاتی که بالاترین مقدار ویتامین C را دارند، مرکبات اولین محصولاتی نیستند که در بالای فهرست قرار می‌گیرند! پاپایا را در نظر بگیرید. این میوه غنی از ویتامین C و بسیاری از دیگر ویتامین‌ها، مواد معدنی و فیتونوترینت‌ها2 است. هم‌چنین از دیگر مواردی که در بالای این فهرست قرار دارند، اسفناج و هم‌چنین، طالبی، کیوی، کلم بروکسل، کلم برگ، گل کلم و گریپ فروت هستند. هم‌چنین سیب، فلفل دلمه‌ای، هویج زردک، کلم بروکلی، توت‌فرنگی، بلوبری، شلغم زرد و سیب زمینی شیرین را نیز در این زمینه در نظر داشته باشید.

مواد لازم

 • یک عدد فلفل دلمه‌ای (زرد)
 • یک مشت برگ شلغم
 • 1 پاینت توت‌فرنگی (تازه)
 • یک عدد گوآوا (تازه)

مراحل تهیه آب‌میوه

 1. مواد لازم را تهیه کنید.
 2. همه مواد غذایی را پیش از استفاده با آب بشورید.
 3. آن‌ها را به قطعات متناسب با اندازه دستگاه آب‌میوه‌گیری خود قطعه قطعه کنید.
 4. آب آن‌ها را بگیرید و برای بهره بردن از بهترین فواید غذایی این معجون خوش‌طعم، آن را بلافاصله بنوشید.
 5. لذت ببرید!

 

درباره ویتامین C  

 • کسانی که ویتامین C بیشتری مصرف می‌کنند، کمتر در معرض سکته‌ مغزی قرار می‌گیرند.
 • ویتامین C عارضه‌هایی مانند نومونیا3 و دیگر عفونت‌های ریوی را کاهش می‌دهد. درحالی‌که ممکن است توانایی مبارزه با سرماخوردگی شایع را نداشته باشد اما نشان داده است که می‌تواند بسیاری از نشانه‌های بیماری و طول مدت بسیاری دیگر از بیماری‌ها و عفونت‌ها را کاهش دهد.
 • یکی از مهم‌ترین اثرات ویتامین C بالا در سیستم گردش خون عبارت است از تاثیر آن بر روند پیری. ویتامین C مسئول ایجاد کلاژن و بافت سالم در داخل و خارج از بدن ما است. هم‌چنین، می ‌تواند در کاهش فشارخون بالا و در نتیجه، پشتیبانی از داشتن یک سیستم قلبی-عروقی سالم نقش داشته باشد.
 • ویتامین C با مبارزه با استرس‌های روزمره، سیستم ایمنی ما را تقویت می‌کند. آن‌هایی که در برابر استرس حساسیت بالاتری نشان می‌دهند، مانند مصرف‌کنندگان دخانیات، افراد مبتلا به چاقی و مبتلایان به ناخوشی‌ها و بیماری‌های مزمن به طور خاص ویتامین C کمی دارند و برای کاهش اثرات این معضلات بر بدن خود، نسبت به مقدار مصرف توصیه‌شده به ازاء هر روز، به میزان بیش‌تری ویتامین C نیاز دارند.
 • علاوه بر این، ویتامین C به اتساع عروق خونی کمک می‌کند، در نتیجه امکان گردش پربازده‌تر خون در سراسر بدن را فراهم می‌کند و ریسک بروز عارضه‌هایی مانند کلسترول بالا، درد آنژینا (درون قفسه سینه)‌4، تصلب شراین5 و نارسایی قلبی را کاهش می‌دهد. هم‌چنین، ویتامین C با افزایش جریان خون به چشم‌ها به کاهش ریسک بروز آب‌مروارید کمک می‌کند.

1 papaya
2 Phytonutrients، مواد مغذی گیاهی
3 Pneumonia، سینه پهلو
4 angina pectoris
5 atherosclerosis

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

0 از 5 ستاره (0 رای)

بازگشت

دیدگاه‌ها

افزودن یک دیدگاه

جمع 3 و 3 برابر است با؟