رول فتا سرخ شده ترکی

توسط PMT

در روش آشپزی ترکی، مزه، گروهی از غذاها هستند، سرد و گرم، که به صورت مجموعه‌ای از پیش‌غذاها یا غذای آغازین پیش از وعده اصلی سرو می‌شوند. مزه گرم شامل گوشت‌ها، لقمه‌های غذاهای دریایی، و پنیرها هستند و اغلب غذاها سرخ شده‌ هستند. مثال اصیلی از مزه گرم بورک سیگاری است. این غذا ذخیره خوب و قدیمی در تقریبا تمام رستوران‌ها و آشپزخانه‌های منازل است و همه آن را دوست دارند.

در ترکیه، «سیگارا» در واقع یعنی «سیگار». این کلوچه‌های پخته شده با خمیر یوفکای تازه با پنیر سفید ترکی پر شدند، پنیری شبیه فتا، اسمشان را از شکل باریک بلند و پیچ شده‌شان گرفته‌اند. بورک سیگاری را می‌توانید به عنوان پیش‌غذا در کنار سایر مزه‌ها در بشقابی سرو کنید تا منوی ترکی‌تان را کامل کنید. همچنین، این کلوچه‌ها، اسنک‌های سرگرم کننده‌ای برای بچه‌ها هستند؛ می‌توانیددسته‌ای از آن‌ها را در طی روز سرخ کنید و برای میان وعده پس از مدرسه آماده داشته باشید. این کلوچه‌های پر از پنیر به عنوان فینگر فودهای ترد و نمکی در جشن‌ها هم خیلی کاربردی هستند. از کنار بشقابی از کلوچه‌های تازه پخته شده گذر کنید و ببینید چطور ناپدید می‌شوند.

مواد اولیه:

  • ۱ (۱۶ انس) بسته خمیر هزارلا یخ زده، یا ۴ ورقه یوفکای تازه (به قطر ۲۴ اینچ)
  • ۲/۱ پوند فتا، یا پنیر سفید ترکی
  • ۲ قاشق غذاخوری جعفری ایتالیایی ریز شده
  • کمی نمک کوشر
  • کمی فلفل سیاه پودر شده تازه
  • روغن سبزیجات، برای سرخ کردن

مراحل پخت

۱. مواد اولیه را تهیه کنید.

۲. اگر از خمیر هزار لای یخ زده استفاده می‌کنید، به آرامی با توجه به دستورالعمل بسته آن را گرم کنید. با استفاده از ۲ ورقه‌ خمیر هزارلا، یکی روی دیگری، آن‌ها را مرتب کنید تا سمت کوتاه آن از بالا به پایین باشند.

۳. از مرکز سمت کوتاه بالا شروع کنید، به طور قطری آن را به سمت گوشه پایینی چپ برش دهید.

۴. دوباره از همان گوشه شروع کنید، به صورت قطری به سمت گوشه پایینی راست برش دهید. این کار به شما ۳ مثلث کلوچه می‌دهد.

۵. در کاسه کوچکی پنیر را با انگشت‌هایتان خرد کنید. جعفری خرد شده و نمک و فلفل را برای طعم دادن اضافه کنید. به خوبی مخلوط کنید.

۶. یکی از مثلث‌های کلوچه‌ای را بردارید و طوری قرار دهید که قائده آن در پایین و راس آن دور از شما باشد. حدود یک قاشق غذاخوری از مواد داخل کلوچه را روی خطی باریک نزدیک لبه پایینی بریزید، از هر طرف حدود ۲/۱ اینچ خالی بگذارید.

۷. پیش از پیچیدن خمیر، گوشه‌های راست و چپ خمیر را به سمت مرکز تا بزنید تا لبه‌های محتوات داخل خمیر را بپوشانند. این کار باعث می‌شود محتویات داخل خمیر با پیچیدن خمیر داخل آن باقی بمانند و بیرون نریزند.

۸. با استفاده از انگشت، به آرامی کلوچه را رول کنید و به سمت راس مثلث بپیچید. سعی کنید تمام لبه‌های باز را در این مسیر تا بزنید.

۹. وقتی به پایان رسیدید، داخل راس مثلث را با کمی آب مرطوب کنید و به پیچیدن ادامه دهید. این کار باعث می‌شود هنگام سرخ کردن محتویات آن بیرون نریزند.

۱۰. حدود دو اینچ روغن را تا دمای سرخ کردن حرارت دهید (۳۵۰ تا ۳۶۵ درجه فارنهایت). چند کلوچه را داخل ماهیتابه قرار دهید و بین‌شان فاصله ایجاد کنید تا به هم نچسبند.

۱۱. با استفاده از چنگال یا انبر، آن‌ها را پس از سرخ شدن و به اطراف بچرخانید تا رنگ بهتری بگیرند. وقتی دو انتهای خمیر به سوی قهوه‌ای شدن رفت، آنها را بچرخانید تا سمت دیگر هم بپزد. کلوچه‌ها زمانی حاضر هستند که قهوه‌ای طلایی شوند و انتهای آنها تیره‌تر باشد.

۱۲. پیش از سرو کردن، کلوچه‌ها را روی لایه ضخیمی از حوله کاغذی قرار دهید.

مزه چیست؟

معمولا پیش از غذای گوشتی یا ماهی می‌توانید انتظار دو نوع مزه را داشته باشید. بشقاب مزه سرد، اغلب حاوی سبزیجات فصلی تازه است، ابتدا سرو می‌شود، با تعدادی مزه داغ انتخابی همراه است. اگر بیرون غذا می‌خورید، بشقاب مزه‌ها اغلب خوشمزه و فراوان هستند، آن‌ها باقی غذا را تحت‌الشعاع قرار می‌دهند.

نکات

یوفکا را می‌توانید در فروشگاه‌های مدیترانه‌ای و فروشگاه‌های اینترنتی حاوی مواد اولیه ترکی پیدا کنید. اگر زمان بیشتری دارید می‌توانید کمی از دستتان کار بکشید، می‌توانید ورقه‌های یوفکایتان را خودتان درست کنید.

اگر از ورقه‌های یوفکا گرد شده استفاده می‌کنید، از تیغ برش پیتزا یا چاقویی تیز برای برش آنها به صورت مثلث استفاده کنید. هر دایره را به ۸ تا ۱۰ تکه مثلثی تقسیم کنید، مثل وقتی که پیتزا برش می‌زنید. قائده هر مثلث باید به عرض ۴ تا ۵ اینچ باشد.

نکات مهمتر

  • می‌توانید دسته‌ای از بورک‌های سیگاری را در طی زمان درست کنید، خوب بسته‌بندی کنید و برای یک یا دو روز پیش از سرخ کردن فریز کنید.
  • همچنین، می‌توانید کلوچه‌های خام را تا دو ماه فریز کنید. آن‌ها را در لایه‌هایی که با روغن زدن یا کاغذ روغنی جدا شده‌اند، در ظرفی هوابندی شده نگهداری کنید. بلافاصله پس از این که از فریزر آن‌ها را بیرون آوردید سرخشان کنید- نیازی نیست پیش از سرخ کردن یخشان آب شود.

 

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

0 از 5 ستاره (0 رای)

بازگشت

دیدگاه‌ها

افزودن یک دیدگاه

لطفا 1 و 2 را با هم جمع نمایید.