مضرات ظروف پخت و پز تفلون خراشیده

توسط PMT

مضرات ظروف پخت و پز تفلون خراشیده

تفلون یا پلی‌تترافلوئورواتیلن باعث نچسبی سطح ظروف آشپزی می‌شود. تفلون بیش از ۶۰ سال در دسترس است و از چسبیدن تخم مرغ و پنکیک در تابه جلوگیری می‌کند. متأسفانه پوشش تفلون هنگام خراشیدن ظروف آشپزخانه با لبه‌های محکم یا لنت‌های سایشی از بین می‌رود. نگرانی دیگر پرفلوئورواکتانوئیک اسید یا PFOA است، ماده‌ای شیمیایی که برای فرآوری تفلون استفاده می‌شود. با این حال، ظروف دارای روکش تفلون حتی اگر خراشیده هم شوند، برای استفاده ایمن هستند.

بی‌خطر برای سلامتی

هنگامی که ظروف تفلون خراشیده می‌شوند، ذرات ریز روکش از بین می‌روند. سازمان غذا و دارو می‌گوید که تراشه‌ها هنگام عبور در بدن هیچ خطری برای سلامتی ندارند. PFOA در فرآیند تفلون استفاده می‌شود. با این حال، تفلون در واقع حاوی PFOA نیست، بنابراین استفاده از آن هیچ خطری برای سلامتی ندارد.

استفاده‌ی صحیح از ظروف تفلون

​​برای تابه و قابلمه‌ی تفلون حرارت کم یا متوسط استفاده کنید. هنگامی که ظروف تفلون بیش از حد گرم می‌شوند، بخارهایی آزاد می‌کنند که علائمی شبیه آنفولانزا در انسان ایجاد می‌کنند. پرندگان به دلیل تفاوت دستگاه تنفسی با انسان در معرض دود هستند. وقتی قابلمه‌ی تفلون بیش از حد گرم شود و بخار تولید کند، ممکن است برای پرندگان خانگی کشنده باشد. استفاده از ابزار پلاستیکی یا چوبی به محافظت از پوشش تفلون در برابر خراش کمک می‌کند. هرگز از مواد پاک کننده‌ی ساینده یا پد تمیزکننده برای تمیز کردن ظروف نچسب آشپزی استفاده نکنید.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

0 از 5 ستاره (0 رای)

بازگشت

دیدگاه‌ها

افزودن یک دیدگاه

لطفا 3 و 2 را با هم جمع نمایید.