تابه تفلون می‌چسبد! چطور دوباره نچسب می‌شود؟

توسط PMT

تابه تفلون می‌چسبد! چطور دوباره نچسب می‌شود؟

تابه‌های نچسب عالی هستند اما تا وقتی‌که کارایی‌شان را از دست ندهند! اگر غذا به ماهیتابه تفلون شما می‌چسبد، اینجا یاد می‌گیرید که چطور آن‌ها را بازیابی کنید و به حالت نچسب برگردانید. همچنین راه‌های خلاص شدن از نقاط چسبنده و نحوه جلوگیری از بروز مجدد آن‌ها را نیز یاد می‌گیرید.

وقتی تابه تفلون می‌چسبد چه کنیم؟

چرا تابه‌های تفلون در شروع کار می‌چسبند؟ در بیشتر مواقع، قابلمه‌ها و تابه‌های روکش شده به‌راحتی تمیز می‌شوند، اما با لکه‌ها و خراش‌هایی که در آن‌ها ایجاد می شود و با گذر زمان، ذرات چربی و مواد غذایی ریز باعث چسبندگی آن‌ها می‌شوند که بر کارایی سطح نچسب اثر منفی می‌گذارد. خوشبختانه، تنها کاری که باید برای بهبود چشم‌گیر این مشکل انجام دهید این است که تمام سطح خراشیده شده و لکه‌دار را تمیز کنید. برای این کار کافی است یک فنجان آب، دو قاشق غذاخوری جوش‌شیرین و یک فنجان سرکه سفید را در تابه یا قابلمه‌ای که چسبندگی دارد مخلوط کنید و به مدت ده دقیقه روی گاز بگذارید تا بجوشد سپس قابلمه را بشویید، بعد روی سطح آن را روغن نباتی بمالید تا سطح آن کاملاً چرب شود و خاصیت نچسب آن برگردد. روغنی که با حرارت کم یا در دمای اتاق گرم شده باشد را بر سطح تابه بمالید این کار برای جلوگیری از چسبندگی آن در آینده اهمیت دارد. اینکه قبل از پخت غذا کره یا روغن را در تابه آب کنید کافی نیست.

چگونه می‌توان از تخم‌مرغ چسبیده به تابه خلاص شد

آیا شما هم اغلب در تابه‌های تفلون تخم‌مرغ درست می‌کنید و مشکل پاک کردن تخم‌مرغ کف تابه را دارید؟ این نکته زندگی شما را عوض می‌کند! آب سرد خیلی راحت‌تر از آب داغ تخم‌مرغ کف تابه را پاک می‌کند. آب داغ باعث می‌شود تا پروتئین به سطح تفلون بچسبد و تمیز کردن آن سخت‌تر شود. وقتی تابه تخم‌مرغ را می‌شویید از آب سرد استفاده کنید تا تخم‌مرغ‌ها درست پاک شوند (بفرمایید... کی می‌دانست؟)

از بین بردن ذرات غذایی سخت‌تر

مرغ که برای شام درست کردید خیلی خوشمزه بود، اما سس شیرین آن سوختگی‌های وحشتناک سیاهی را کف تابه نچسب باقی گذاشته است. اینجا نحوه از بین بردن آن آمده است: ابتدا درون تابه اندازه یک‌چهارم تا نصف پیمانه جوش‌شیرین بریزید و تابه را تا نیمه آب پرکنید سپس روی اجاق بگذارید تا بجوشد سوخته‌ها جدا می‌شوند. با جوشیدن آب، ممکن است بخواهید از یک کاردک برای کمک به روند کار استفاده کنید. هنگامی‌که لکه‌ها از بین رفتند، گاز را خاموش‌کنید، آب آن را بیرون ریخته و طبق معمول بشویید.

از خراش تابه‌های تفلون جلوگیری کنید

مواد غذایی به تابه تفلون شما چسبیده و می‌خواهید آن را بتراشید، اما می‌ترسید به کف آن صدمه بزنید. راه‌حل ما؟ درب پلاستیکی هر ظرفی که دارید. بعد از خیساندن تابه، آن‌را مثل کاردک روی سطح تابه فشار دهید و به‌آرامی آن را روی نقطه موردنظر بکشید تا بدون خراش تراشیده شود. درب پلاستیکی به‌اندازه کافی محکم هست که غذاها را از بین ببرد اما آن‌قدر زبر نیست که خراش ایجاد کند.

روی‌هم چیدن بدون خراش

آیا موقع انبار کردن قابلمه‌های نچسب خود آن‌ها را روی‌هم می‌چینید؟ قبل از روی‌هم گذاشتن مابین آن‌ها کاغذ بگذارید تا از خراش جلوگیری شود.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

2,5 از 5 ستاره (4 رای)

بازگشت

دیدگاه‌ها

افزودن یک دیدگاه

جمع 9 و 5 برابر است با؟