راهنمای انتخاب ظروف آشپزی برای یک آشپزخانه‌ی کامل

توسط PMT

شما به‌تازگی با هم اتاقی‌تان به هم زده‌اید و برای خودتان آپارتمان گرفته‌اید. یا شاید سرانجام سعی دارید برای ازدواج در محضرخانه آماده شوید. در هر دو حالت، اکنون فردی بزرگسال هستید، به این معنی که به آشپزخانه‌ای بزرگ نیاز دارید. قابلمه‌ها و ماهیتابه‌های را دور بریزید؛ اکنون زمان استفاده از ظروف آشپزیِ درست است.

ولی باید از کجا شروع کرد؟ انواع زیادی از قابلمه و ماهیتابه وجود دارد. چه جنسی از همه بهتر است؟ به کدامیک از آنها واقعا نیاز دارید و برای خرید کدام یک از آنها می توانید تا قبل از خرج کردن دوسوم از چک حقوقتان برای کرایه خانه صبر کنید؟ کدام برند بر بقیه برتری دارد؟

دوستان مطالبِ اینجا را بخوانید. ما پاسخِ همه‌ی سوالات شما را دراینجا خواهیم داد.

ظروف نچسب، فولاد ضدزنگ یا چدنی؟

این مسئله پیچیده است زیرا واقعاً به این بستگی دارد که چه غذایی را بیشتر از همه می پزید. اگر از مصرف روغن و چربی‌ها می ترسید، از ظروف نچسب استفاده کنید – زیرا این ظروف روکش‌دارند و می توانید با مصرف روغن یا کره‌ی کمتری آشپزی کنید. اگر از غذاهای اسیدی، مانند گوجه فرنگی، زیاد استفاده می کنید، ظروفی از جنس فولاد ضدزنگ را انتخاب کنید؛ این ماده واکنش پذیری کمتری دارد، بنابراین غذایی که در آن می پزید مزه‌ی آهن نمی دهد. و اگر واقعاً دوست دارید درباره‌ی تاریخچه‌ی ظروفتان داستان تعریف کنید، سراغ ظروف چدنی بروید (گرچه ما هنوز هم معتقدیم فولاد ضدزنگ چندمنظوره‌تر از ظروف چدنی است). در اینجا جزئیات بیشتری ارائه می شود که به شما در تصمیم گیری کمک می کند.

نچسب

بطور اساسی، ماهیتابه‌های نچسب می‌توانند باعث صرفه‌جویی در وقت و انرژی شما شوند، و برای موارد حساس نظیر تخم مرغ و ماهی با پوست عالی هستند. همچنین لازم نیست درباره پوشاندن در آنها پیش از شروع پخت و پز نگران باشید و تمیزکردن آنها فوق العاده راحت است. گرچه اکثر نگرانی ها درباره‌ی سطوح نچسب به دهه ها پیش برمی گردد، ما همچنان انتخاب سطوح باکیفیت بالا و مطمئن را توصیه می کنیم. اگر دیدید روکش ظرفتان از بین رفته، این نشانه‌ی خوبی برای تعویض آن است. سطوح نچسب آمریکایی با روکش سه لایه یکی از بادوام‌ترین ظروف نچسب در بازار است.

فولاد ضدزنگ

فولاد ضدزنگ که بادوام و غیرواکنش‌پذیر است و در ماشین ظرفشویی خراب نمی شود، گزینه ای بدون نقص و یکی از همه‌کاره‌ترین مواد موجود در بازار برای سطح ظروف آشپزی است. قسمت وسط ظروف آشپزی از جنس فولاد ضدزنگ اعلا با لایه‌ای از آلومینیوم پوشانده شده تا هر دو ویژگیِ دوام و نگهداریِ حرارت در آنها ترکیب شود. اگر قرار بود در جزیره‌ای دورافتاده فقط با یک تکه از ظروف آشپزی بمانید، ما یک ماهیتابه‌ی 10 اینچی از جنس فولاد ضدزنگ با هسته‌ی آلومینیومی را به شما پیشنهاد می کردیم.

چدن

چدن یکی از لوازم آشپزخانه با قدمت طولانی است. برای خیلی از افراد جالب است که آهن درواقع رسانای بسیار ضعیف حرارت است، بنابراین طول می کشد تا گرم شود و ممکن است به صورت غیر یکنواخت گرم شود. گفته می شود وقتی به درستی آماده شود به طور طبیعی نچسب است، و با مراقبت درست برای همیشه دوام دارد. همچنان بین عمل‌آوری و شستشوی دقیق، برای نگهداری از آن باید تلاش کرد. گرچه ماهیتابه‌های چدنی برای تفت دادن گوشت عالی هستند، هرگز نباید از آنها برای پخت غذاهای اسیدی استفاده کرد – موادی مانند گوجه سبب خورده‌شدن سطح روکش ظرف می شوند.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

0 از 5 ستاره (0 رای)

بازگشت

دیدگاه‌ها

افزودن یک دیدگاه

لطفا 3 و 8 را با هم جمع نمایید.