چای جو چیست؟ [طرز تهیه]

توسط

چای جو قرن‌هاست که یکی از نوشیدنی اصلی در فرهنگ کره و ژاپن به شمار می‌آید. در واقع تقریباً همگان از جمله خردسالان این چای را می‌نوشند. این دمنوش گیاهی نه کافئین دارد، نه شکر و نه فراورده‌های لبنی که هم به صورت گرم و هم سرد در هر زمان از روز و اغلب به عنوان جایگزین آب مورد استفاده قرار می‌گیرد. بسیاری از مردم چای جو را به دلیل اینکه آنتی‌اکسیدان دارد و برای خواب راحت موثر است می‌نوشند اما برخی نیز تنها به دلیل طعم آجیلی و ملایم آن طرفدارش هستند.

چند نکته سریع

  • خاستگاه: شرق آسیا، بیشتر کره و ژاپن
  • کافئین: ندارد
  • ماده اصلی: جو بو داده

چای جو چیست؟

این خوراکی همانگونه که از اسمش پیداست ساده است، دمنوشی به رنگ طلایی که با جو بو داده و آب داغ درست می‌شود. جو حدود 5 تا 10 دقیقه در آب خیس می‌خورد و به صورت داغ، سرد یا با یخ سرو می‌شود که نوع سرو آن بستگی به کشوری دارد که در آن مصرف می‌گردد.

چای جو در ژاپن که با نام «موگیچا» نیز شناخته شده است اغلب سرد و در تابستان به عنوان نوشیدنی طراوتبخش سرو می‌شود. در کره، چای جو را «بوریچا» می‌نامند و به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دمنوش گیاهی را سرد یا گرم می‌نوشند و بیشتر به عنوان جایگزین آب مصرف می‌گردد. همچنین چای جو به روشی دیگری هم در کره تهیه می‌شود و در واقع به آن ذرت بو داده اضافه می‌کنند که نوشیدنی حاصل «اوکسوسو بوریچا» یا چای ذرت و جو نام دارد. افزودن جو باعث از بین رفتن تلخی طبیعی جو می‌شود.

چای جو به صورت سنتی با استفاده از دانه‌های جو بو داده آماده یا جو خام که در خانه بو داده شده است درست می‌شود. طرز تهیه آن شبیه چای فله است و زمانی که دم کشید باید جو را دور بریزید.

خواص سلامتی چای جو

چای جو در تمام طول روز و در بسیاری از کشورهای آسیایی نوشیده می‌شود. در اینجا فارغ از سنت و طعم منتسب به این چای به برخی از خواص سلامتی آن اشاره می‌کنیم.

سلامت مغز و قلب

چای جو حاوی کوئرستین است، آنتی‌اکسیدانی که باعث تنظیم فشار خون و همچنین بهبود سلامت مغز و قلب می‌شود.

ضدالتهاب

چای جو حاوی آنتی‌اکسیدان‌هایی به نام اسید کلروژنیک و اسید وانیلیک است که ضدالتهاب هستند.

خواب بهتر

چای جو سرشار از ملاتونین است که تنظیم کننده خواب به شمار می‌آید. درست است که با نوشیدن یک لیوان از این چای زود خواب‌تان نمی‌برد اما قطعاً به خواب بهتر کمک می‌کند.

سلامت کلیه

چای جو مدر طبیعی است و باعث تخلیه سموم از کلیه‌ها می‌شود. این سم‌زدایی تعادل pH را در بدن به همراه خواهد داشت و این عضو را قلیایی خواهد کرد که مانع از ایجاد سنگ کلیه و عفونت‌های ادراری می‌شود.

کاربردها

از آنجایی که چای جو کالری چندانی ندارد و فاقد کافئین است در بیشتر کشورهای آسیایی، به خصوص کره و ژاپن در تمام طول روز نوشیده می‌شود. برخی مواقع در طب چینی از آن برای کمک به درمان اسهال، خستگی و التهاب استفاده می‌کنند.

چگونگی نوشیدن چای جو

جو بو داده را در آب جوش به مدت 5 تا 7 دقیقه خیس کنید. امکان استفاده از جو فله یا چای کیسه‌ای جو وجود دارد. آنرا داغ، سرد یا با یخ بنوشید.

یک لیوان چای جو ملایم و مطبوع است و طعمی شبیه قهوه بو داده دارد البته رقیق‌تر. همچنین شبیه چای سیاه است اما کم‌رنگ‌تر و با اسانس نشاسته‌ای بیشتر. مزه چای جو برای برخی تلخ است به همین دلیل به آن ذرت اضافه می‌کنند.

طرز تهیه چای جو

درست کردن چای جو بسیار ساده است. کافی است دانه‌های بو داده را در آب خیس کنید. با این حال می‌توان مواد دیگری هم به این نوشیدنی اضافه کرد. اگر این چای به صورت سرد سرو شود آب‌جو نیز نامیده می‌شود.

عوارض جانبی

جو سرشار از فیبر و با آنکه برای گوارش مفید است اما فیبر زیاد منجر به درد شکم، نفخ، یبوست و تولید گاز خواهد شد. همچنین این عوارض در مورد چای جو نیز صادق است. برخی از چاهای جو مقادیر کمی آکریلامید دارند، نوعی ضدمغذی که ممکن است منجر به سرطان شود. و نکته آخر اینکه، اگر کسی رژیم بدون گلوتن یا غلات دارد نباید چای جو بنوشد.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

0 از 5 ستاره (0 رای)

بازگشت

دیدگاه‌ها

افزودن یک دیدگاه

لطفا 9 و 3 را با هم جمع نمایید.