آکوآفابا چیست؟

توسط PMT

دست نگه دارید! آن مایع شفاف لزج موجود در قوطی کنسرو نخود را دور نریزید. آن مایع که با عنوان «آکوافابا» شناخته می‌شود یکی از اجزای حیاتی آشپزی وگان است.

آکوافابا با خیساندن یا پختن حبوبات ازجمله نخود در آب برای مدت زمان طولانی تشکیل می‌شود. احتمالاً شما این آب را، پس از تخلیه نخودها از قوطی کنسرو، بدون لحظه‌ای درنگ یا تامل دور ریخته‌اید اما می‌توانید از آن برای تهیه دسرهای سبک وگان مثل مرینگ، موس شکلات یا حتی ویسکی ساور وگان استفاده کنید.

نکات چکیده

  • بدون طعم، بعد از پخت
  • آب نخود خیسانده یا پخته‌شده
  • یک جایگزین مشهوربرای تخم‌مرغ در دسرهای وگان
  • نگهداری در یک ظرف هوابندی‌شده در یخچال تا حداکثر یک هفته

 

چگونه با آکوافابا آشپزی کنیم؟

شما می‌توانید آکوافابا را به‌جای تخم‌مرغ یا سفیده آن به‌کار ببرید. فقط یک قوطی کنسرو نخود را تخلیه و مایع درون آن را نگه دارید.

اگر آکوافابا شما رقیق و آبکی به‌نظر می‌رسد (این موضوع حین استفاده از آکوافابا‌های خانگی معمول‌تر است) می‌توانید غلظت آن را روی اجاق گاز بالا ببرید. مایع را در یک ماهیتابه بدون درب ریخته و با شعله کم برای مدت 30 دقیقه بپزید. اگر مشغول پخت‌وپز با آکوافابا هستید می‌توانید با افزودن یک قاشق چای‌خوری کرم تارتار به پایا و محکم‌شدن آن کمک کنید (در بسیاری از دستورهای آشپزی درصورت استفاده از کف سفیده تخم‌مرغ به کرم تارتار نیاز است پس از همان مقداری که در دستور آمده استفاده کنید/ طبق دستور مصرف کنید)؛ به‌طورکلی شما می‌توانید 3 قاشق غذاخوری آکوافابا را جایگزین تخم‌مرغ کنید: 1 قاشق غذاخوری برای یک زرده و 2 قاشق غذاخوری برای یک سفیده تخم‌مرغ.

آکوافابا چه طعمی دارد؟

نگران نباشید. علیرغم آن که آکوافابا کمی بوی نخود (حبوبات) می‌دهد به‌محض آن که به طبخ با آن بپردازید هیچ طعم خاصی مخصوصا طعم حبوبات را نخواهد داشت.

دستورهای آشپزی با آکوافابا

از آکوافابا برای تهیه غذاهای بدون تخم‌مرغ مثل خمیر پیتزا، دسرهای وگان و غیره استفاده کنید.

آکوافابا را از کجا تهیه کنیم؟

ازآنجاکه آکوافابا یک محصول فرعی نخود است آسان‌ترین روش تهیه و خرید آن همان خریدن یک قوطی کنسرو نخود است. شما همچنین می‌توانید آکوافابا را خودتان تهیه کنید: نخودهای خشک را پخته و مایع باقیمانده را نگه دارید.

ذخیره و نگهداری

آکوافابا کنسروی خود را در یک ظرف هوابندی‌شده و در یخچال تا حداکثر یک هفته نگه دارید. آکوافابا‌های خانگی فقط دو یا سه روز دوام می‌آورند. شما همچنین می‌توانید آکوافابا را فریز کنید. بهترین روش برای انجام این کار استفاده از یک قالب جایخی است. در هر قسمت مکعبی قالب یک قاشق غذاخوری بریزید و پس از انجماد برای ذخیره و نگهداری به یک ظرف هوابندی‌شده انتقال دهید. آکوافابا در فریزر تا حدود دو ماه دوام می‌آورد.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

0 از 5 ستاره (0 رای)

بازگشت

دیدگاه‌ها

افزودن یک دیدگاه

لطفا 1 و 4 را با هم جمع نمایید.