بلاگ

توسط

پیاز به‌اندازه کره یا تخم‌مرغ برای آشپزی ضروری است و یا به‌اندازه‌ی چاقو یا بشقاب برای آشپزی مهم است. پیاز نادرترین غذایی است که می‌تواند هم‌زمان شیرین، شور، تند و معطر باشد، اما پیاز دقیقاً همین‌طور است. به معنای واقعی، پیاز چیزی است که غذا را بهتر می‌کند – چیزی فراتر از تغذیه و غذا را خوش‌طعم‌تر هم می‌کند.

توسط

آویشن در بعضی غذا‌ها استفاده می‌شود. آویشن تازه و خشک شده معمولا در بخش محصولات منجمد شده‌ی سوپرمارکت‌ها موجود است که می‌توانید از برگ‌های بدون ساقه‌ی آن استفاده یا به خوراکی‌ها اضافه کنید. گیاه آویشن مقاوم و بادوام است که در ماههای رشد می‌تواند در باغچه‌ی حیاط شما یا در طول سال در گلدانی در داخل خانه تکثیر شود.

بهترین دستور تهیه آبمیوه برای ویتامین C

توسط

ویتامین C آنتی‌اکسیدانی بسیار قوی است که رادیکال‌های آزاد را به دام می اندازد و تنش اکسیداتیو را از بین می­‌برد. هر دو عملکرد آن از عوامل کلیدی در پیشگیری از ناخوشی‌ها و به تاخیر انداختن روند پیری محسوب می شوند.

روش صحیح نگهداری آرد در خانه

توسط

آرد اگر به‌درستی نگهداری شود تا مدت طولانی می‌ماند. جای خنک و تاریک برای نگهداری آرد خوب است، اما در یک ظرف محکم و غیرقابل نفوذ در برابر هوا هم بهتر می‌ماند. برای طعم تازگی آرد، آن را به مقدار کمتری خریداری کنید؛ اما هنگامی‌که دلیلی برای تهیه‌ی آرد زیاد دارید، برای ماندگاری بهتر آن چند دستورالعمل نگهداری زیر را انجام دهید.

توسط

وقتی فصل فلفل می‌شود کاملاً ارزان‌قیمت هستند و اگر باغچه داشته باشید، پرورش آن آسان است و در هر بوته دوازده‌تا یا تعداد بیشتری فلفل تولید می‌کند. با داشتن انبوه فلفل شیرین یا تند، منطقی است که مقداری از آن را فریز کنید تا در تمام طول زمستان از آن استفاده کنید.

توسط

سالاد پاستا نه‌تنها گزینه‌ی فوق‌العاده‌ای برای برنامه‌ها و دورهمی‌های پیک‌نیکی در تابستان است، بلکه در هر زمانی در سال نیز به عنوان یک دورچین خوشمزه در کنار غذای اصلی جا دارد! یکی از این سالادهای خوش عطر و طعم را برای پیک‌نیک بعدی یا وعده غذایی خانوادگی خود امتحان کنید.

توسط

شما هم ممکن است مثل خیلی از مردم سبزیجات تازه‌ای را خریداری کنید و قبل از اینکه فرصت داشته باشید از آن استفاده کنید، خراب شود. این مشکل همه است. برای حل این مشکل اولین راه‌حلی که پیش روی شماست این است که روش درست نگهداری از سبزیجات‌ را یاد بگیرید. البته راه دومی هم هست. می‌توانید از معجزه تکنولوژی مدرن یعنی سبزیجات منجمد استفاده کنید.

توسط

سیب‌زمینی نسبت به بیشتر میوه‌ها و سبزیجات دیگر دوام بیشتری روی پیشخوان آشپزخانه دارد. اما در نهایت، آنها هم شروع به جوانه زدن می‌کنند و تازگی و مزه‌شان را از دست می‌دهند. اگر طریقه‌ی نگه‌داری صحیح آنها را یاد بگیرید، برای هفته‌ها، یا حتی احتمالاً برای ماه‌ها و بیشتر، تازه می‌مانند.

توسط

اگرچه انواع مختلف فر در بازار وجود دارد، فرهای گازی بسیار پرطرفدار و به شکل گسترده‌ای مورد استفاده هستند. بسیاری از افراد احساس می‌کنند فرهای گازی در مقایسه با فرهای برقی، در هنگام پخت و پز قدرت کنترل بیشتری ارائه می‌دهند. اگر چه فرهای برقی سریع‌تر و یکنواخت‌تر از فر گازی گرم می‌شوند، تنظیم درجه حرارت فر گازی دراندازه‌‌های دقیق‌تری امکان‌پذیر است.

آشپزی با تابه وک

توسط

اگر زیاد غذای چینی می‌پزید شاید با خودتان سبک و سنگین کرده باشید که آیا به خرید ووک نیاز دارید یا نه. پاسخ هم مثبت است و هم منفی. برای درست کردن غذاهای رضایت‌بخش نیازی به ووک ندارید. بااین‌حال، ظروف کاسه‌ای شکل یکی از تجهیزاتی هستند که اگر می‌خواهید خیلی جدی آشپزی چینی کنید باید موقع خرید آن را در نظر بگیرید.