سبک آشپزی

چرا چربی باعث چاقی شما نمی‌شود؟

آیا درست است که می‌گویند با مصرف چربی و غذای چرب، چاق خواهید شد؟ خوب، نه کاملاً. این تصور که مصرف غذای چرب باعث چاق‌شدن شما می‌شود، بیش از پنج دهه بر فرهنگ غذایی جامعه‌ی ما تسلط پیدا کرده بود و یکی از گیج‌کننده‌ترین مفاهیم تغذیه‌ای برای مردم بود. برای سال‌های متمادی چربی به عنوان دلیلی برای افزایش وزن و یکی از عوامل بیماری قلبی شناخته می‌شد.

بیشتر بخوانید ...

مقایسه کربوهیدرات ساده و کربوهیدرات پیچیده

کربوهیدرات‌ها جزء اصلی مواد مغذی از یک رژیم غذایی سالم هستند، اما مهم است بدانید که همه‌ی کربوهیدرات‌ها یکسان ساخته نشده‌اند. هر چند کربوهیدرات‌های ساده تأثیر بدی دارند، اما زمانی که بدانید دنبال چه چیزی هستید و چرا، هردو کربوهیدرات‌های ساده و پیچیده را می‌توانید در یک رژیم غذایی سالم بگنجانید.

بیشتر بخوانید ...

۱۲ ماده غذایی پریبیوتیک

اگر نام پروبیوتیک را شنیده باشید، از اهمیت این مواد برای سلامت روده‌تان باخبرید. پریبیوتیک‌ها نوعی فیبر غذایی هستند که در غذاهای گیاهی یافت می‌شوند و به تغذیه‌ی باکتری‌های مفید روده کمک می‌کنند. در این مطلب، لیستی از غذاهای کامل حاوی پریبیوتیک‌ معرفی خواهیم کرد که می‌توانید به راحتی از امروز به رژیم غذایی‌تان اضافه کنید.

بیشتر بخوانید ...

آیا روغن کانولا برای سلامتی مضر است؟

روغن کانولا روغنی گیاهی است که در بسته‌بندی‌های مختلفی به‌فروش می‌رسد. گفته می‌شود که جایگزینی این روغن با چربی‌های حیوانی و کره برای سلامت قلب مفید است. اما آیا روغن کانولا واقعاً برای سلامتی ما مفید است؟ یا اینکه این نوع از روغن برای سلامتی ما مضراتی نیز دارد؟ در اینجا به تفکیک کامل، روغن کانولا، نحوه‌ی ساخت، فواید، معایب آن را بررسی خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید ...

چطور میران مصرف پروتئین را افزایش دهیم؟

پروتئین یک درشت مغذی ضروری است و بخش مهمی از یک رژیم‌غذایی سالم محسوب می‌شود. پروتئین در رشد و ترمیم بافت‌ها، تولید آنزیم‌ها و هورمون‌ها نقش دارد و سلامت سیستم‌ایمنی ما را تضمین می‌کند. چه به دنبال حفظ سلامت کلی بدنتان باشید، چه قصد کاهش وزن یا عضله‌سازی داشته باشید، در اینجا چند راه ساده به شما معرفی خواهیم کرد که از طریق آنها خواهید توانست با مصرف غذاهای کامل مصرف پروتئین روزانه‌تان را افزایش دهید.

بیشتر بخوانید ...

آیا میوه‌ی خشک برای سلامتی مفید است؟

برای هزاران سال میوه‌های خشک در رژیم‌های‌غذایی بسیاری از فرهنگ‌ها وجود داشته‌اند، اما آیا میوه‌ی خشک برای سلامتی مفید است؟ و آیا تمام میوه‌های خشک به یک شکل تولید می‌شوند؟ در اینجا یک راهنمای کامل در رابطه با میوه‌های خشک ارائه می‌دهیم. اینکه میوه‌ی خشک چیست، مزایا و معایب آن، و پاسخ به این که آیا مصرف میوه‌ی خشک کار درستی است یا خیر.

بیشتر بخوانید ...

طرز تهیه فالوده

در ایران دسرهای غربی از شیرینی‌های کلاسیک فرانسوی گرفته تا کلوچه، کیک، پای و بستنی فراوان است. در عین حال، مجموعه‌ای از دسرهای محلی که از دیرباز بخشی از غذاهای ایرانی بوده‌است، نیز وجود دارد. بسیاری از آنها ارتباط خاصی با تعطیلات، جشن‌ها یا فصل‌های خاص دارند. فالوده یکی از آن دسرهای واقعا کلاسیک ایرانی است. همچنین فالوده با ترکیبی خاص از مواد تشکیل‌دهنده، از بین دیگر دسرها متمایز است.

بیشتر بخوانید ...

ورمیشل چیست؟

ورمیشل پاستای رشته‌ای و بلندی است که منشاء آن جنوب ایتالیا است و در سراسر دنیا در غذاهای مختلفی استفاده می‌شود. در ایتالیا، ورمیشل کمی ضخیم‌تر از اسپاگتی است.

بیشتر بخوانید ...

آروگولا چیست؟

آروگولا که از زمان روم باستان پرورش می‌یافته و استفاده می‌شده است، اولین بار به عنوان گیاهی دارویی و داروی تقویت‌کننده‌ی قوای جنسی مورد استفاده قرار گرفت. استفاده از این سبزی برگی در حال حاضر در آشپزی ایتالیایی رایج است. این سبزی در سراسر جهان رشد می‌کند و مورد استفاده‌ قرار می‌گیرد.

بیشتر بخوانید ...

بادام هندی چیست؟

بادام هندی که از نظر گیاه‌شناسی با نام آناکاردیوم اوکسیدنتال (Anacardium occidentale) شناخته می‌شود، دانه‌ی درختچه‌ای همیشه سبز استوایی است که به انبه، پسته و پیچک سمی مربوط می‌شود. کشاورزان تجاری، بادام هندی را در آب و هوای گرم و مرطوب در سراسر جهان کشت می‌کنند؛ ویتنام، نیجریه، هند، برزیل و اندونزی در میان تولیدکنندگان برتر هستند.

بیشتر بخوانید ...