سبک آشپزی

توسط

غلات کامل بخش مهمی از تغذیه انسان را تشکیل می‌دهند. هرم غذایی توصیه می کند که رژیم غذایی ما باید بر اساس غلات کامل باشد. این غلات حاوی فیبرمی‌باشند، فیبر بخش قابل هضم موجود در گیاهان است که موجب حرکت غذاها در دستگاه گوارش می‌شود.

توسط

بلغور به‌طور خاص به جو دوسر اشاره دارد اما امروزه در مورد هر دانه سبوس‌دار غلات که پوسته خارجی آن با حداقل فرآوری جدا شده‌است به‌کار می‌رود – دانه بدون پوسته معمولاً «سبوس» خوانده می‌شود. گاه بلغور را فقط «سبوس‌دار» می‌خوانند. انواع بلغور تقریباً در همه غذاهای دنیا یافت می‌شود.

توسط

کینوآ شناخته شده‌ترین عضو از خانواده‌ی «غلات باستانی» است و برای هزاران سال، جزو اصلی‌ترین مواد غذایی مردم آند بوده است. اینکاها به آن لقب "مادر همه‌ی غلات" را داده بودند. مدت‌ها قبل از استعمار آمریکای جنوبی توسط اروپاییان، کینوا در بیشتر مناطق این قاره کشت و خورده می‌شد.

توسط

مصرف کلم بروکلی تازه فواید شناخته‌شده‌ای برای سلامتی دارد اما آماده کردن آن ممکن است زمان‌بر باشد. این نقشه‌ی ناهار راهنمای برایتان خواهد بود تا وعده‌ی شام را راحت‌تر آماده کنید. کمی برای آماده کردن آن وقت بگذارید و چند دسته از بروکلی را تکه‌تکه کنید تا سه نوع غذای ناب در طول هفته درست کنید.

روغن‌های هیدروژنه/جامد و چربی‌های ترانس

توسط

چربی‌های اشباع موجود در گوشت و محصولات لبنی اگر در حد اعتدال باشند، خطری برای سلامتی ایجاد نمی‌کنند. بسیاری از متخصصین تغذیه در مورد عواقب ناسالم روغن نیمه‌هیدروژنه (چربی‌های ترانس) هم‌عقیده هستند. در فرآیند هیدروژناسیون، چربی‌های ترانس محصول هیدروژناسیون ناقص است.

کالری موجود در چربی

توسط

بسیاری از ما میزان کالری و چربی موجود در وعده غذایی خود را زیر نظر داریم. اما، این نیز اهمیت دارد که بدانیم چند کالری در هر گرم چربی وجود دارد. اگر مراقب وزن خود هستید یا سعی دارید وزن کم کنید، ممکن است تنها کاهش کالری مصرفی کمکی به شما نکند اگر غذایی که می‌خورید حاوی مقدار زیادی چربی باشد.

اسفناج چیست؟

توسط

اسفناج، یک سبزی برگی است و اگرچه که بومی آسیا است در سراسر جهان پرورش می‌یابد و خورده می‌شود. اسفناج که در فصول بهار و تابستان برداشت می‌شود، به خاطر برگ‌هایش استفاده می‌شود که به شکل پخته یا خام قابل خوردن هستند. این گیاه برگی را می‌توان بخارپز کرد، سرخ کرد، به سس و سوپ اضافه کرد

پخت فوری نخود در قابلمه

توسط

قابلمه زودپز، روشی عالی برای پخت نخود خشک است. این حبوبات نرم و ترد هستند و با پخت در مدت زمانی کوتاه بسیار لذیذ و خوشمزه می‌شوند. برای رسیدن به بافت دلخواه، ابتدا نخودها را خیس می‌کنیم اما شما می‌توانید طی استفاده از دستورالعمل جایگزین زیر این مرحله را انجام ندهید.

آشپزی مولکولی

توسط

اگر برنامه‌های آشپزی را در دیده باشید، عبارت «آشپزی مولکولی» را شنیده‌اید. شاید غذاهایی شبیه حباب‌های کوچک، ذره، توده‌ی پف‌کرده، یا یخ خردشده بودند دیده باشید. آشپزی مولکولی چیست؟ اگر هم آن برنامه‌های تلویزیونی را ندیده‌اید، ممکن است هیچ نظری راجع به این عبارت نداشته باشید.

توسط

ریخته‌گری و فورج دو روش ساخت فلزات هستند. هزاران سال از هر دو فرایند استفاده‌شده‌است، اما تفاوت این دو روش در فلزکاری چیست؟