سبک آشپزی

توسط

فرق نمی‌کند ماده غذایی تازه باشد یا باقیمانده غذا سر سفره، فریز کردن غذا بهترین روش برای مبارزه علیه تولید پسماند غذایی و داشتن مقدار کافی غذا برای دوره‌های خاص است. با این حال، برای تضمین ماندگاری حداکثری طعم و تازگی غذا توصیه‌هایی وجود دارد که قبل از فریز کردن باید به‌خاطر داشته باشید، زمانهایی که لازم است غذای فریز شده را از داخل یخچال بیرون بیاورید.

توسط

بخارپز کردن آرام باعث می‌شود غذا رطوبت، طعم طبیعی و مواد غذایی‌اش را حذف کند. از این روش برای پختن غذاهای متنوعی مثل سبزیجات، گوشت و ماهی، دامپلینگ و حتی تخم‌مرغ استفاده می‌شود. با این وضعیت، حتما نیازی نیست برای نتیجه بهتر حتما از پخارپز استفاده کنید.

توسط

در مقایسه با سال‌های گذشته سالم بودن هرگز تا این اندازه در صدر آگاهی جامعه قرار نگرفته است. دلیل این امر از دو جنبه قابل توجیه است: نخست اینکه، ما با یک همه‌گیری کشنده مواجه هستیم. این بیماری میلیون‌ها نفر را که سابق براین سالم بودند، درگیر کرده است و می‌خواهیم از خودمان در برابر این بیماری تا حد ممکن محافظت کنیم.

روغن‌های هیدروژنه/جامد و چربی‌های ترانس

توسط

چربی‌های اشباع موجود در گوشت و محصولات لبنی اگر در حد اعتدال باشند، خطری برای سلامتی ایجاد نمی‌کنند. بسیاری از متخصصین تغذیه در مورد عواقب ناسالم روغن نیمه‌هیدروژنه (چربی‌های ترانس) هم‌عقیده هستند. در فرآیند هیدروژناسیون، چربی‌های ترانس محصول هیدروژناسیون ناقص است.

کالری موجود در چربی

توسط

بسیاری از ما میزان کالری و چربی موجود در وعده غذایی خود را زیر نظر داریم. اما، این نیز اهمیت دارد که بدانیم چند کالری در هر گرم چربی وجود دارد. اگر مراقب وزن خود هستید یا سعی دارید وزن کم کنید، ممکن است تنها کاهش کالری مصرفی کمکی به شما نکند اگر غذایی که می‌خورید حاوی مقدار زیادی چربی باشد.

توسط

زمانی که مرغی را برای پخت از فریزر در می آورید، ممکن است آن را بو کنید تا مطمئن شوید که سالم است. اگر بد بو نباشد، شروع به پخت می‌کنید. اگر نباشد به این فکر می‌کنید که آیا این مرغ هنوز سالم است؟

توسط

اگرچه ممکن است کاهش وزن یک انگیزه باشد،‌ اما خوردن خوراکی‌های بدون شکر صرفاً چنین مزیتی ندارد. عدم‌مصرف شکر تصفیه‌نشده برای بدن و ذهن فایده‌های بسیاری دارد. مصرف بیش‌ از حد شکر به چاقی، بیماری‌های قلبی،‌ دیابت نوع 2، کلسترل بالا، بیماری‌های کبد، و فشارخون بالا مرتبط است.

توسط

موزارلای تازه یک پنیر‌ کورد قابل‌برش ایتالیایی است که از شیر گاو تهیه‌‌ می‌شود. موزارلای تازه به‌خاطر کم‌چربی و کم‌سدیم بودن، پنیر سالمی محسوب می‌شود. موزارلای شیرِ گاومیش از موزارلای شیر گاو مغذی‌تر است، چون دارای غلظت بیشتری از کلسیم، پروتئین و آهن و همچنین کلسترول کمتری است.

توسط

روغن گردو کم مصرف ترین روغن خوراکی به شمار می‌رود. دلیل اصلی استفاده کم از این روغن، گرانی آن و همچنین مزه‌ی تلخی است که هنگام گرم کردن این روغن ممکن است ایجاد شود. بعد از پایان طبخ غذا، اگر این روغن به غذاهایی که در دمای اتاق سرو می‌شوند، اضافه شود، نتیجه‌ بسیار عالی می‌شود.

توسط

غلات کامل بخش مهمی از تغذیه انسان را تشکیل می‌دهند. هرم غذایی توصیه می کند که رژیم غذایی ما باید بر اساس غلات کامل باشد. این غلات حاوی فیبرمی‌باشند، فیبر بخش قابل هضم موجود در گیاهان است که موجب حرکت غذاها در دستگاه گوارش می‌شود.